Fara spectatori, fara probleme pentru Dinamo! Victorie importanta pentru echipa noastra

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo s-a deplasat in aceasta seara la Minaur pentru un duel ce starneste multe orgolii in handbalul masculin.

Chiar daca formatia gazda nu este la acelasi nivel precum acum cativa ani, cand se luptau pentru suprematie in campionat, pentru ei Dinamo reprezinta adversarul de moarte. Din pacate, meciul s-a desfasurat fara spectatori, ca urmare a deciziei luate astazi de MAI.

Dinamo a fost clar echipa mai buna, la pauza am avut un avans de 2 goluri, 14-12, dar dupa pauza baietii nostri au inceput sa se desprinda pe tabela si cu 10 minute inainte de final, aveam 6 goluri avans, 27-21. In final, ne-am impus cu 31-29, dar a fost un final de meci lipsit de emotii. Cel mai bun marcator dinamovist a fost Nicusor Negru cu 10 goluri, urmat de Gavriloaia cu 7 reusite.

O victorie importanta pentru Dinamo, care se mentine in fruntea clasamentului, cu 2 puncte avans fata de Turda, dar si cu un meci mai putin. Pentru Dinamo urmeaza joi, derby-ul cu Turda, decisiv pentru stabilirea primei clasate. Meciul se va disputa de la ora 18:25 si va vom anunta zilele urmatoare care va fi situatia cu accesul in sala la meci.

Meciul de astazi nu a fost transmis la TV, dar s-a putut urmari pe pagina de facebook a lui Catalin Chereches. 

loading...

Lasă un răspuns