AcasăStiri DinamoFanii dinamovisti cred intr-o clasare pe podium

Fanii dinamovisti cred intr-o clasare pe podium

 Vă întrebam ieri într-o postare dacă putem visa frumos în acest final de campionat, dacă toate problemele din acest sezon să ne aducă în extremis o mare bucurie.  

 Bucuria supremă ar fi fără îndoială câștigarea campionatului, după o pauză de 10 ani. Exagerat de mult pentru o formație obișnuită cu triumful, sper că peste ani și ani această perioadă să fie numită una neagră din punct de vedere al performanței, asta însemnând că vom fi din nou acolo unde am mai fost.

Dar să nu mă abat de la subiect, în sondajul postat ieri în cadrul articolului, vă întrebăm unde credeți că va termina Dinamo acest sezon. Cei mai mulți fani au răspuns locul secund, dar sunt și destul de mulți fani care cred într-o clasare chiar pe prima poziție. De asemenea, podiumul este încheiat de ultima poziție de pe podium.

Fanii dinamoviști sunt încrezători, ultimele rezultate, precum și evoluția echipei ne oferă încredere pentru aceste ultime 5 etape, care pot aduce cea mai bună clasare a echipei noastre după 2009. Nu știu acum dacă au aceeași încredere pentru ce va fi de la vară încolo, mai ales că avem o serie de jucători care păr pe picior de plecare, iar păstrarea lui Contra nu este deloc sigură, dar asta o să fie subiect de discuție pentru altă dată.

Duminică, nu trebuie să câștigăm pentru alții, trebuie să ne vedem interesul, iar victoria va fi pentru DINAMO!

 

Sondaj Dinamo

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare