Fabbrini o tinta clara pentru Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Au inceput speculatiile in privinta viitoarelor transferuri la Dinamo, iar jucatorul celor de la Botosani este o tinta impoartanta pentru Rednic. 

Conform Fanatik.ro:  Primul nume important pe care tehnicianul il doreste la Dinamo este Diego Fabbrini. Italianul care a impresionat in tricoul celor de la FC Botosani a primit o oferta foarte buna: din salariu plus bonusuri poate ajunge la 15.000 de euro, adica suma pe care el a cerut-o la startul negocierilor.

O eventuala venire a lui Fabbrini ar rezolva multe dintre problemele lui Dinamo de la centrul tererenului. Mijlocasul italian a impresionat in acest sezon in tricoul celor de la Botosani. Intr-adevar oferta lui Dinamo pare interesanta pentru mijlocas, dar cu siguranta sunt si alte echipe interesate in aducerea lui, de aceea concurenta va fi acerba.

“Voi rezolva transferul lui in urmatoarele saptamani. Am o promisiune din partea lui, ca in doi ani de zile, daca ii rezolv transferul pe care si-l doreste, ca o sa vina sa joace si la mine, la Rapid, pe bani mai putini decat ar juca oriunde altundeva. Deci dupa primul an de Liga 1 (n.red. – al echipei Rapid) il astept la mine. O sa se rezolve transferul lui Fabbrini.

Exista interes, incercam sa alegem calea cea mai buna pentru el, de aceea nu am dat raspuns definitiv nimanui. Sunt niste oferte in curs pe care le asteptam, sunt negocieri. El este jucator profesionist, are respect pentru toata lumea, nu are nicio problema in a evolua la niciuna dintre echipele care la noi sunt considerate rivale si atunci cred ca se va rezolva in urmatoarele doua saptamani”, a spus Florin Manea, intr-o interventie telefonica in cadrul emisiunii ProSport LIVE.

Diego Fabbrini a ajuns in septembrie 2018 la FC Botosani, liber de contract. Italianul a venit de la gruparea din Anglia Birmingham. In acest sezon a evoluat in 28 de meciuri pentru gruparea din Moldova si a marcat de cinci ori. Valeriu Iftime nu vrea sa il piarda pe Fabbrini:

“I-am facut o oferta de nerefuzat pentru Romania lui Fabbrini. I-am propus o dublare a salariului si inca o suma la semnatura pentru prelungire. Daca va accepta, va fi cel mai bine platit jucator din istoria clubului nostru. Am iesi cumva din strategia financiara, dar ar fi o investitie pe care am considerat-o eficienta”, a declarat Valeriu Iftime, patronul lui FC Botosani, potrivit gsp.ro.

Cu siguranta in urmatoarele zile vor abunda specualatiile referitoare la plecari si veniri de la echipa, dar certitudinile le vom avea dupa terminarea acestui sezon. 

loading...

Lasă un răspuns