Exclusiv RD1948: Victorie pentru juniorii A, la reluarea Ligii Elitelor

Stiri Dinamo

Scris de:

Elevii antrenati de Mihai Dobre au reluat cu dreptul meciurile din Liga Elitelor. 

Dupa o prima parte a campionatului excelenta, elevii antrenati de Mihai Dobre au reluat in forta meciurile din Liga Elitelor.Astazi  in prima etaoa a returului din Liga Elitelor, Dinamo a invins cu 3-0 in deplasarea de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.

Pentru Dinamo au evoluat : Fara Stefan, Zamfir Radu, Brat Carlos Alberto, Cheia Ciprian Andrei, Oltay Ekrem Levent, Bani Mustfa, Stefan Claudiu Nicusor, Longher Aleksandru Robert,  Cretu Giani, Magureanu Catalin, Spinu Adrei.  Rezervele echipei noastre: Trasca Dragos, Giager Deniz, Mitran Andrei, Geamana Ionut, Sarmov Stefan, Lazar Alin

Pentru alb-rosii au inscris Spinu Andrei , Cheia Ciprian si Magureanu Catalin din penalty.

Dinamo se afla pe primul loc in Liga Elitelor U19, seria de est, avand 25 de punctye dupa 9 partide, la 3 puncte in fata celor de la Viitorul.

 

 

 

loading...

Lasă un răspuns