Exclusiv RD1948: Veste bună pentru juniorii dinamoviști

Stiri Dinamo

Scris de:

Juniorii lui Dinamo au primit o veste bună în aceste zile.

După ce o lungă perioadă au disputat jocurile de acasă pe stdionul Granitul, inceapand din aceasta săptămână echipele U 16, U17 și U19 ale FC Dinamo își vor disputa meciurile pe terenul sintetic din Parcul Sportiv Dinamo.

Acest lucru este posibil pentru că, în urma eforturilor depuse, terenul sintetic și terenul Piti Varga, au fost omologate la FRF, acest lucru permițând că pe cele doua terenuri să se poată disputa meciuri din Liga Elitelor.

În urmă cu câteva minute echipa secundă a clubului nostru a castigat cel de-al doilea meci consuecutiv în seria a 4-a a Ligii a 3-a, învingând cu 1-0 echipa Unirea Bascov, golul echipei noastre fiind înscris de Eli Ionescu. Partida a putut fi urmărită live pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948.

 

Echipa secundă  acumulează, după această victorie 8 puncte urcând până pe poztia a 5-a din Liga a 3-a.

 

Mircea Rednic a semnat astăzi cu Dinamo și a anunțat deja întăriri la echipă.

„Am semnat! În primul an, obiectivul e salvarea de la retrogradare, iar în al doilea an play-off-ul. E cea mai grea misiune în cele 5 mandate pe care le-am avut la Dinamo. Am dat lista, luăm doi jucători până marți, sper. Un fundaș dreapta și un atacant masiv, un nou «Bizon»”.

„Mircea Rednic a semnat în această dimineață, la sediul clubului, un contract valabil până la finalul acestei ediții de campionat, cu drept de prelungire pentru încă un sezon competițional”, a declarat Iuliu Mureșan (foto, alături de Mircea Rednic și de Răzvan Zăvăleanu, reprezentant RTZ & Partners, în calitate de administrator judiciar al societății noastre).

 

loading...

Lasă un răspuns