Exclusiv RD1948: Situatia lui Reda Jaadi

Stiri Dinamo

Scris de:

Presa de ieri a vorbit despre interesul clubului spaniol Malaga in achizitionarea lui Reda Jaadi, mijlocasul lui Dinamo.

Fost jucator la Royal Antwerp, Mechelen sau Vise, dar crescut de Standard Liege, mijlocasul in varsta de 24 de ani ar putea ajunge in Spania, la Malaga.

Din informatiile Telekom Sport, gruparea patronata de Ionut Negoita ar solicita pentru transferul belgianului 300 de mii de euro. Jaadi mai are 2 ani de contract cu Dinamo Bucuresti si a evoluat in acest sezon in 14 meciuri, marcand un singur gol pentru alb-rosii.

Malaga este antrenata de fostul antrenor de la Betis si Deportivp la Coruna, Victor Sanchez. Formatia andaluza este patronata de Seicul Abdullah al Thani si are in lot cativa jucatori foarte interesanti precum Adrian, Miguel Torres, Jack Harper, Federico Ricca sau David Lomban. Malaga ocupa locul 4 in Segunda Division si lupta pentru promovarea in La Liga. Gruparea andaluza va juca in barajul pentru accederea in La Liga, titra ieri Telekomsport.

Informatia nu a fost insa confirmata de oficialii dinamovisti. Pe adresa clubului nostru nu a sosit inca, nici o oferta oficiala  pentru Reda Jaadi, a declarat Bogdan Balanescu, directorul general al  clubului Dinamo, pentru Radio Dinamo1948.

Malaga este antrenata de fostul antrenor de la Betis si Deportivp la Coruna, Victor Sanchez. Formatia andaluza este patronata de Seicul Abdullah al Thani si are in lot cativa jucatori foarte interesanti precum Adrian, Miguel Torres, Jack Harper, Federico Ricca sau David Lomban. Malaga ocupa locul 4 in Segunda Division si lupta pentru promovarea in La Liga.

20 de meciuri a adunat Jaadi pentru Antwerp, sezonul trecut, in prima liga a campionatului belgian, marcand doua goluri. In prima parte a acestui sezon a evoluat doar in partida Antwerp vs Waasland-Beveren, scor 0-2, in luna decembrie a anului trecut.

 International de juniori, Jaadi a jucat pentru reprezentativele U18 si U17 ale Belgiei. 6 este numarul echipelor din cariera lui Reda Jaadi: Standard Liege, Dessel Sport, Vise, Mechelen, Royal Antwerp si DINAMO BUCURESTI.

 

 

loading...

Lasă un răspuns