duminică, iulie 21, 2024
AcasăEditorialEXCLUSIV: Răzvan Zăvăleanu după aprobarea planului! Detalii importante

EXCLUSIV: Răzvan Zăvăleanu după aprobarea planului! Detalii importante

Ziua de 4 septembrie va rămâne în istorie drept un reper pentru viitorul clubului.

Răzvan Zăvăleanu și echipa de la RTZ a reușit ceea ce s-a chinuit de aproape un an de zile, să obțină aprobarea modificării planului de reorganizare.

Administratorul judiciar a intrat în direct la Radio Dinamo1948 pentru a vorbi despre acest moment important pentru clubul nostru:

,,Felicitări ar trebui să fie pentru toți dinamoviștii, a fost un efort comun, așteptare comună, nu ar trebui să vorbim despre meritele unuia sau altuia, doar că e un pas important. Am fost destul de tensionat, recunosc, dar eram cumva și destul de obosit de saga asta, au fost atâtea amânări, nu știam la ce să ne așteptăm. Știam ce este acolo, în această propunere de modificare de plan. Aveam convingerea că există argumentele legale pentru a fi confirmat, dar ca de fiecare dată a fost stresant. Din fericire, a venit decizia așteptată de toții.”, a spus Răzvan Zăvăleanu în direct la Radio Dinamo1948.

Ce urmează pentru Dinamo după aprobarea planului de reorganizare: ,,Suntem în situația în care practic o luăm cumva de la capăt. De mâine începe un nou plan, ceea ce a fost și trebuia respectat, se șterge cu buretele, trebuie respectată modificarea de plan. Îmi doresc și sper, am așteptări, că odată cu această modificare, să pășim către ieșirea din insolvență. Această perioadă de 3 ani nu trebuie respectată, e un beneficiu, efortul acționarilor trebuie să se îndrepte către ieșirea din insolventă, pentru Dinamo e important să intre în circuitul de mare performanță.”

Faptul că nu au fost achitate termenele din trimestrele 6 și 7: ,,Pot să spun deoarece am fost reținut, a fost o strategie comună a noastră cu actionarii, era important să avem un răspuns la judecătorul sindici pe planul de reorganizare modificat. O plată a trimestrelor respective, coroborată cu depunerea unei modificări de plan, ar fi dus la situația în care nu s-ar mai fi putut vota legal modificarea respectivă, eram într-o situație neplăcută, am amânat puțin plata, eram în termenul în care se mai putea face plata fără a exista consecința falimentului.”

,,Dacă mâine s-ar face un efort să se plătească datoriile societății, în 30-45 de zile s-ar putea ieși din insolvență. Nu știu ce se va decide și care sunt posibilitățile lor pentru aceste plăți. Vorbim de plățile pe planul de reorganizare, cât și de datoriile curente.”

Mesajul pentru fani: ,,Încrederea fanilor a fost răsplătită, eforturile nu au fost zadarnice, nu au de ce să regrete, poate uneori le-a părut rău, dar ar trebui să fie foarte mândri de eforturi ,să fie conștienți că fac parte din istoria lui Dinamo, au fost importanți și sunt importanți în continuare.”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare