EXCLUSIV: Miriuta a explicat de ce nu joaca Rivaldinho. Cum vede urmatoarele jocuri

Stiri Dinamo

Scris de:

Saptamana trecuta aparuse o informatia conform careia Rivaldinho este nemultumit de statutul lui la Dinamo, iar tatal sau ar vrea sa ii caute o echipa in strainatate. 

In meciul cu Juventus, acesta a intrat doar pe final de meci si pare ca nu este in viziunea lui Miriuta un jucator de baza. Antrenorul echipei noastre a fost intrebat aseara despre Rivaldinho si statutul brazilianului in echipa. “Am citit si eu in presa despre o eventuala plecare, dar nu mi-a zis nimic ca ar vrea sa plece. Se pregateste foarte bine, i-am explicat la ora actuala ca eu asa vad situatia, sa joace Nemec sau altii pe acel post. I-am spus sa se pregateasca, pentru ca sansa din partea mea va mai avea, asta e sigur. Mai avem multe meciuri, avem si partida din Cupa, fiecare jucator a primit si va primi sansa lui.”

Pentru Dinamo urmeaza doua meciuri extrem de importante, cu doua echipe contracandidate la un loc de play-off. 

“Foarte grele, sunt doua finale, sunt foarte importante. Daca ne gandim la primul meci cu Botosaniul, o echipa foarte buna, artagoasa, evolueaza bine acasa, acum suntem pe un loc de play-off, trebuie sa facem tot ce depinde de noi sa ramanem acolo. Trebuie sa aratam ca nu ne este frica de nimeni. Sper ca odata cu aceasta victorie, sa privim sus, suntem pozitivi, avem mai mare incredere, dar trebuie sa demonstram asta pe teren.”

“Ne-am miscat mai bine cu Juventus, dar mai avem de lucru, importanta a fost victoria, conteaza foarte mult. Speram cu totii sa ramane acolo, nu am realizat mare lucru, au fost trei puncte si ne asteapta meciuri foarte grele.

loading...

Lasă un răspuns