duminică, iulie 21, 2024
AcasăEditorialExclusiv! Interviu Mihai Popescu: Ma voi lupta pentru un loc de titular!

Exclusiv! Interviu Mihai Popescu: Ma voi lupta pentru un loc de titular!

Continuam seria interviurile cu unul dintre jucatorii promitatori si de viitor ai echipei noastre, Mihai Popescu. Jucator imprumutat sezonul trecut la Dunarea Calarasi, alaturi de care s-a luptat pentru promovare. A fost unul dintre cei mai buni jucatori ai echipei, punand umarul serios la perfomantele Dunarii din sezonul recent incheiat.
Am fost placut surprins de felul in care a raspuns intrebarilor si de felul in care a comunicat cu noi.

RD1948: Salut Mihai, ma bucur ca ai acceptat a vorbesti cu noi si sa ne raspunzi la cateva intrebari. Revenit dupa imprumutul la Calarasi, a fost benefic pentru tine acest imprumut?
Mihai Popescu: Da acest imprumut pentru mine a fost perfect, chiar daca mi-as fi dorit sa joc pentru Dinamo , am inteles ca nu se poate si trebuie sa am meciuri jucate pentru a evolua si a creste in valoare. Pentru mine a fost un moment placut din viata mea . La Calarasi am intalnit un grup unic , oameni care stiau ce au de facut si asta s-a vazut . Aici am crescut si o sa raman dator toata viata clubului Dunarea Calarasi .
RD1948:. Esti in cantonament cu echipa, speri sa ramai si sa te bati pentru un loc de titular?
Mihai Popescu: In primul rand sper sa fiu ferit de accidentari apoi normal ca imi doresc sa raman la Dinamo si cu asta e normal sa incerc, sa ma lupt pentru un post de titular.
RD1948: Cum ti se par antrenamente cu Ioan Andone?
Mihai Popescu: Antrenamentele cu Nea Ando sunt exact ce trebuie unui jucator sa evolueze sa prinda incredere in el , sunt antrenamente bazate pe experienta. Lucram foarte mult pe grupuri, cu mingia dar si foarte multe faze fixe, care iti pot decide un meci dificil.
RD1948:Este o perioada de acumulare insa asta nu scuze esecul din meciul cu georgienii. Cum ai simtit acest meci?
Mihai Popescu: Asa este nu avem scuze , incercam sa punem la punct toate lucrurile si sa evitam greselile , pentru asta ne antrenam si jucam meciuri amicale sa punem toate lucrurile la punct pentru campionat . A fost un meci greu si sper ca o sa demonstram ca avem alta fata nu cea care a fost ieri.
RD1948: Ai accepta un imprumut in Liga 1 sau prioritar este sa ramai la Dinamo?
Mihai Popescu: Va dati seama ca prioritar ar fi sa raman aici , cine nu si-ar dori asta … Dar ma gandesc ca este posibilitatea si unui imprumut in liga 1 in cazul in care nu este nevoie de mine. Fiind un jucator tanar, am nevoie de meciuri in picioare, asa pot creste, pot evolua meci de meci iar evolutiile bune sunt sigur ca imi vor aduce un loc de titular la Dinamo.
RD1948:Care consideri ca este principala ta calitate?
Mihai Popescu: Pricipala calitate.. Cred ca duelurile aeriene si tacklingurile. Toti imi spun ca alunecarile mele sunt perfecte.
RD1948: Pe ce perioada se intinde contractul tau cu Dinamo?
MIhai Popescu : Am contract cu Dinamo inca 4 ani, pana pe 30.06.2020.
RD1948: Care este idolul tau?
MIhai Popescu: Nu pot spune ca am un idol. Insa sunt foarte multi fundasi centrali care imi plac ( David Luiz, Sergio Ramos, Gerard Pique)
RD1948: Asculti Radio Dinamo 1948?
Mihai Popescu: Cand timpul imi permite da, insa va urmaresc in fiecare zi pe Facebook! Faceti o treaba excelenta!
RD1948: Mihai iti multumim ca ai acceptat sa vorbesti cu noi, sa ne impartasesti cateva din planurile tale, pentru final, ai un mesaj pentru suporterii dinamovisti?
MIhai Popescu: Si eu va multumesc, iar pentru fanii nostrii : Sper sa sustina tot timpul echipa cum au facut-o pana acum . Daca o sa am ocazia sa joc sper sa nu ii dezamagesc si la cat mai multe coregrafii superbe . Pur si simplu RESPECT <3

Ii multumim lui Mihai ca a avut amabilitatea sa ne raspunda la cateva intrebari, noi speram sa ramana alaturi de echipa pentru ca este un fundas tanar, de viitor, care a demonstrat ca poate ajuta echipa.

Ioan Andone despre situatia lui Elhamed

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare