EXCLUSIV: Cine este noul antrenor al echipei de handbal

CS DinamoEditorial

Scris de:

Echipa de handbal a trecut la finalul anului trecut prin momente extrem de dificile, infrangeri dureroase care ne-au dus pe locul 7 in clasament si multi fani cereau demisia antrenorului Eliodor Voica. 

Surse din anturajul echipei ne-au declarat faptul ca Eliodor Voica si Sebastian Bota nu mai fac parte din staff-ul echipei. Am aflat si numele noului antrenor al echipei. Noul tehnician al echipei va fi Constantin Stefan, cel care a mai fost antrenor la Dinamo in cateva randuri.

Ultima oara a preluat echipa noastra in sezonul 2014/2015 cu patru etape inainte de finalul sezonului regular si a condus echipa noastra catre medaliile de bronz. El nu a mai continuat si pe urma, au fost ceva neintelegeri cu conducerea clubului si Eliodor Voica a fost numit antrenor. Atunci s-a considerat ca venirea lui Stefan a fost decisiva pentru redresarea situatiei.

Un antrenor cu experienta, Constantin Stefan a fost pe banca lui Dinamo si in 2005 cand am castigat titlul de campioana, ultimul pana la triumful din 2016. Dupa despartirea de Dinamo a activat in handbalul feminin, la Valcea si Roman. 

Misiunea nu este una facila, sunt probleme in continuare la echipa, nu putem transfera jucatori, Ionut Irimus a parasit pe Dinamo, Vadim Gayduchenko va pleca la finalul sezonului in Franta. Insa vestea buna ar fi revenirea lui Daniel Georgescu langa echipa. Singura posibilitate in care Dinamo poate transfera ar fi sa aduca din jucatorii imprumutati in Liga Nationala.

Dinamo nu a incheiat deloc bine anul 2017, suntem prea jos in clasament fata de potentialul acestei formatii, sper ca odata cu revenirea tehnicianului de 49 de ani jocul sa arate mult mai bine, in primul rand defensiva sa fie mult mai sigura si atunci cu siguranta putem urca in clasament si de ce nu, chiar sa ne aparam titlul de campioana. 

loading...

Lasă un răspuns