AcasăCS DinamoEXCLUSIV: Care este situatia medicala a lui Sajad

EXCLUSIV: Care este situatia medicala a lui Sajad

Din pacate echipa noastra nu a reusit sa profite de avantajul terenului propriu si am pierdut derby-ul cu Steaua. 

A fost un meci in care Dinamo a avut de suferit nu doar pe tabela de marcaj, dar anumiti jucatori au acuzat si probleme medicale. 

Sajad Esteki s-a accidentat la mijlocul primei reprize si acesta nu a mai intrat deloc pe parchet, iar vestile la finalul partidei nu erau deloc optimiste.

Se parea ca a suferit chiar o fisura a coastei si urma sa fie indisponibil cateva luni de zile. Insa surse din cadrul CS Dinamo ne-au informat ca accidentarea nu este atat de grava si este vorba doar de o contuzie si sunt sanse ca Sajad sa fie miercurea viitoare pe parchet. Ar fi pacat sa se desparta de Dinamo asa, fara sa fie pe parchet in meciul decisiv din finala cand poate castiga un nou titlu de campion cu Dinamo, inainte de transferul la CSM.

Meciul decisiv se va juca la Chiajna, acolo unde din pacate fanii dinamovisti nu vor putea face deplasarea. Totusi, asa cum am castigat primul meci de acolo, putem face asta din nou si sa demonstram ca intr-adevar suntem mai buni. Aceasta echipa merita un nou titlu, dar si noi fanii meritam dupa acest sezon dezamagitor.

Mai jos aveti o galerie FOTO si VIDEO de la meci: ( FOTO: Catalin Alexandru

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare