AcasăStiri Dinamo"Este o nouă provocare din partea echipei mele de suflet"

„Este o nouă provocare din partea echipei mele de suflet”

Gigi Multescu este noul antrenor al lui Dinamo și acesta a oferit primele declarații înainte de primul antrenament.

Acesta a spus că a venit pentru o nouă provocare din partea echipei lui de suflet.

”Este o nouă provocare din partea echipei mele de suflet, pentru care am mai făcut acest gest. Va fi mai greu acum, pentru că timpul lucrează împotriva noastră. Nu mai este timp, s-au pierdut puncte.

Am emoții ca la început, pentru că este vorba de soarta echipei. Sunt speranțe că putem salva echipa, trebuie să le jucăm bine pe toate. Acum este vorba de soarta echipei.

Nu mă bucur că echipa este în această situație, dar mă bucur că pot să ajut. Dacă voi salva echipa, voi fi foarte fericit. Am contract până la vară. Suporterii trebuie să se aștepte ca echipa să câștige puncte, să fie mai performantă.

Eu cu spaniolii nu am chimie, niciodată nu am vorbit cu ei. Nu știu ce gânduri au ei, mă interesează prea puțin, pe mine mă interesează echipa. Cireașa pe tort ar fi câștigarea Cupei, știu că Astra se bazează pe acest meci, dar mai e timp”, a declarat Gigi Mulțescu conform Digisport

Actualul antrenor are misiunea încă o dată de a salva Dinamo, așa cum a reușit și în sezonul trecut.Tehnicianul, în vârstă de 69 de ani, i-a cooptat, în staff-ul său, pe Cătălin Mulțescu, antrenor cu portarii, George Neagu, preparator fizic, și Iulică Mihăescu, secund. Alături de aceștia, Gigi Mulțescu va încerca să schimbe jocul lui Dinamo. George Neagu revine la Dinamo si el.

A fost disperare și haos un ultima perioadă la Dinamo. Echipa este aproape în comă, conducerea executivă nu exista după haosul spaniol, iar suporterii erau mai nervoși  niciodată. Au fost zile care sper  nu se mai repete, din punctul de vedere al încărcăturii negative. Numirea lui Gigi Multescu este normală și poate însemnă salvarea de care aveam nevoie. Nu a fost chemat doar să salveze echipa, a fost chemat să ne salveze pe NOI, pe toți.

IONEL GANE, ANUNT OFICIAL!  

Dinamo București și antrenorul principal Ionel Gane au convenit astăzi, de comun acord, încheierea raporturilor contractuale, a declarat directorul general interimar Constantin Eftimescu pentru site-ul oficial al clubului din Ștefan cel Mare, www.fcdinamo.ro.

„Secund” al lui Cosmin Contra din a doua rundă a acestui sezon competițional și antrenor principal din etapa a 12-a, Ionel Gane a anunțat că renunță la conducerea tehnică a echipei la finalul meciului cu FC Argeș, pierdut pe teren propriu, scor 1-2 în Liga 1.

Ionel Gane a acceptat să conducă echipa noastră în cel mai complicat sezon din istoria clubului și, dincolo de rezultate, merită respectul tuturor dinamoviștilor. Ca antrenor principal, a debutat pe banca roș-albilor anul trecut, pe 4 decembrie, în meciul de campionat cu FC Argeș, câștigat la Pitești cu 1-0.

A adunat 16 etape în Liga 1 la conducerea tehnică a echipei, 5 victorii, 3 remize și 8 înfrângeri.
În cealaltă competiție, Cupa României, Ionel Gane a câștigat ambele meciuri, 1-0 cu FCSB și 3-1 cu Dunărea Călărași, calificând echipa în semifinale. Dinamo București apreciază profesionalismul lui Ionel Gane și îi mulțumește public, pe această cale, pentru întreaga activitate. Succes în carieră!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare