AcasăStiri DinamoEric Bicfalvi:" Nu exclud să joc în continuare aici"

Eric Bicfalvi:” Nu exclud să joc în continuare aici”

Eric Bicfalvi a oferit un interviu celor de la dolcesport si a lasat de inteles ca ar putea ramane la Dinamo si din vara. Acesta a semnat un contract pe 6 luni cu echipa noastra. Aceasta a spus ca inca nu este la capacitate maxima si spera ca in final sa prinda Euro 2016, desi evolutiile lui nu sunt inca pe masura asteptarilor

„În acest moment sunt la 70% din capacitatea fizică. Mă recuperez după o accidentare și sper să revin cât mai repde pe teren. Este posibil să rămân la Dinamo. Nu pot lua o hotărâre acum. Vom vedea în vară. Nu exclud să joc în continuare aici. Acum îmi lipsește omogenitatea, pentru că am venit târziu la echipă.

Dinamo poate câștiga Cupa României. Trebuie să avem încredere. Dintre colegi, îmi place de Anton și de Palici, care este un jucător creativ. Totuși, cred că echipa primează”, a spus Bicfalvi, potrivit DolceSport.

„Deocamdată nu meritam să fiu convocat la națională. Dacă nu voi juca bine, este normal să nu fiu chemat. Nu se va termina lumea dacă nu joc la EURO, dar voi fi puțin supărat” Eric Bicfalvi

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare