Emoția dintr-o bere!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Câte povești nu au început cu „ne vedem la o bere?” Și câte trăiri nu au fost notate la o cafea?


Ne apropiem cu pași repezi de cea de-a doua ediție a Cupei DDB. Ediția de anul trecut a fost un prilej de zâmbete, Cupa DDB – Smile Center, nume dat după denumirea sponsorului principal al evenimentului. Un motiv în plus ca dinamoviștii să se adune laolaltă, să socializeze, să împartă amintiri, să se încurajeze reciproc pentru sezonul ce stătea să înceapă.

În perioada 13-14 august 2022, la Brașov, centrul Elite Arena, câinii își vor da întâlnire din nou. Pregătiți pentru un eveniment cum doar ei știu să îl trăiască, cum doar ei știu să îl pună în mișcare. Din grijă pentru sănătatea clubului lor, au donat, s-au înscris cu mic cu mare, totul pentru Dinamo. Pentru că toți banii strânși în urma acestui eveniment ajung în conturile clubului nostru prea iubit.

E o vorbă. Într-adevăr la greu există o mână invizibilă „care îți dă curaj să faci ceea ce nu credeai vreodată că o să faci”. Așa au început lucurile și cu programul DDB, așa începi să sorbi și din licoarea neagră cu diferite arome sau din berea cu malț și hamei, băietește, ca între frați și mai marelui părinte Dinamo.
Ce bine ar fi să acționeze mâna asta invizibilă și la bine…

Să auzim de bine!
Să auzim de Doar Dinamo București sub Tampa. Nu cu mult timp dincolo!

TRAGEREA LA SORTI:

loading...

Lasă un răspuns