Egal anost, care nu prea ne ajuta

Uncategorized

Scris de:

Dinamo a intalnit in aceasta seara pe Cfr intr-un meci mai important pentru echipa noastra, decat pentru adversari.

Cfr era pe primul loc in campionat si venea in “Groapa” dupa calificarea in primavara europeana. Dinamo pe de alta parte, era condamnata sa castige dupa victoria Mediasului de la Sepsi.

A fost un meci anost, cu doua greseli mari de arbitraj, dar fara mari realizari tehnice. Dinamo a avut o ocazie uriasa prin Robert Moldoveanu, de altfel o repriza buna pentru Dinamo, care a fost peste Cfr. In finalul reprizei puteam primi penalty, dar Hategan care a refuzat o lovitura si oaspetilor, a lasat jocul sa curga.

Dupa pauza, Dinamo a fost foarte modesta, nu am reusit sa presam, sa ne cream ocazii de poarta, a fost un meci in care am vazut ca totusi exista limite si faptul ca nu am putut forta victoria spune ceva despre forta echipei.

Egalul nu este groaznic, dar faptul ca suntem la 5 puncte de locul 6 nu este nemaipomenit, practic ne condamna de acum inainte sa castigam cam tot pana la finalul anului, nu ne mai permite cam niciun pas gresit. Speram ca Fabbrini sa revina, deoarece a lipsit fantezia din jocul nostru, Nistor nu a functionat si asta s-a vazut.

loading...

Lasă un răspuns