Dueluri foarte interesante pentru Dinamo B in liga a treia! Programul echipei secunde

Stiri Dinamo

Scris de:

Casa Fotbalului a gazduit joi, 3 septembrie, de la ora 13:00, tragerea la sorti pentru stabilirea programului in seriile Ligii 3.

Prin decizia Comitetului Executiv din 18 august 2020 s-a validat un format al Ligii 3 cu 100 de echipe participante impartite in 10 serii egale.

Avem seria lui Dinamo si programul echipei noastre:

DINAMO BUCURESTI B

CSA Steaua Bucuresti

Fotbal Club Rapid 2

CS Concordia Chiajna

AFC Progresul 1944 Spartac

 

CS Tunari

SC FC Voluntari

AFC Metalul Buzau

CS Balotesti

SC Fotbal Club FCSB SA 2

 

Etapa 1
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – SC FC VOLUNTARI SA 2
SC DINAMO 1948 SA 2 – SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2
CSA STEAUA BUCURESTI – CS BALOTESTI
CS CONCORDIA CHIAJNA 2 – AFC METALUL BUZAU
FOTBAL CLUB RAPID 2 – CS TUNARI

Etapa 2
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CS TUNARI
AFC METALUL BUZAU – FOTBAL CLUB RAPID 2
CS BALOTESTI – CS CONCORDIA CHIAJNA 2
SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2 – CSA STEAUA BUCURESTI
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – SC DINAMO 1948 SA 2

Etapa 3
SC DINAMO 1948 SA 2 – SC FC VOLUNTARI SA 2
CSA STEAUA BUCURESTI – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS CONCORDIA CHIAJNA 2 – SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2
FOTBAL CLUB RAPID 2 – CS BALOTESTI
CS TUNARI – AFC METALUL BUZAU

Etapa 4
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AFC METALUL BUZAU
CS BALOTESTI – CS TUNARI
SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2 – FOTBAL CLUB RAPID 2
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS CONCORDIA CHIAJNA 2
SC DINAMO 1948 SA 2 – CSA STEAUA BUCURESTI

Etapa 5
CSA STEAUA BUCURESTI – SC FC VOLUNTARI SA 2
CS CONCORDIA CHIAJNA 2 – SC DINAMO 1948 SA 2
FOTBAL CLUB RAPID 2 – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS TUNARI – SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2
AFC METALUL BUZAU – CS BALOTESTI

Etapa 6
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CS BALOTESTI
SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2 – AFC METALUL BUZAU
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS TUNARI
SC DINAMO 1948 SA 2 – FOTBAL CLUB RAPID 2
CSA STEAUA BUCURESTI – CS CONCORDIA CHIAJNA 2

Etapa 7
CS CONCORDIA CHIAJNA 2 – SC FC VOLUNTARI SA 2
FOTBAL CLUB RAPID 2 – CSA STEAUA BUCURESTI
CS TUNARI – SC DINAMO 1948 SA 2
AFC METALUL BUZAU – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS BALOTESTI – SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2

 

Etapa 8
SC FC VOLUNTARI SA 2 – SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS BALOTESTI
SC DINAMO 1948 SA 2 – AFC METALUL BUZAU
CSA STEAUA BUCURESTI – CS TUNARI
CS CONCORDIA CHIAJNA 2 – FOTBAL CLUB RAPID 2

 

Etapa 9
FOTBAL CLUB RAPID 2 – SC FC VOLUNTARI SA 2
CS TUNARI – CS CONCORDIA CHIAJNA 2
AFC METALUL BUZAU – CSA STEAUA BUCURESTI
CS BALOTESTI – SC DINAMO 1948 SA 2
SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2 – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC

 

Pentru promovare, primele doua clasate din fiecare serie vor disputa un baraj in dubla mansa, astfel:

B1: Locul 1, Seria 1 v Locul 2, Seria 2
B2: Locul 1, Seria 2 v Locul 2, Seria 1
B3: Locul 1, Seria 3 v Locul 2, Seria 4
B4: Locul 1, Seria 4 v Locul 2, Seria 3
B5: Locul 1, Seria 5 v Locul 2, Seria 6

B6: Locul 1, Seria 6 v Locul 2, Seria 5
B7: Locul 1, Seria 7 v Locul 2, Seria 8
B8: Locul 1, Seria 8 v Locul 2, Seria 7
B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Invingatoarele acestor jocuri se vor duela intre ele, tur-retur, pe baza urmatoarei imperecheri:

Invingatoarea B1 v Invingatoarea B2
Invingatoarea B3 v Invingatoarea B4
Invingatoarea B5 v Invingatoarea B6

Invingatoarea B7 v Invingatoarea B8
Invingatoarea B9 v Invingatoarea B10
Cele 5 castigatoare vor obtine dreptul de a evolua in sezonul 2021-2022 al Ligii 2.

Retrogradeaza ultimele doua clasate din fiecare serie impreuna cu echipa de pe locul 8 cu cea mai slaba linie de clasament.

loading...

Lasă un răspuns