AcasăCS DinamoDuel direct pentru calificare! Cum este situația în grupă

Duel direct pentru calificare! Cum este situația în grupă

Dinamo are astăzi un meci extrem de important în grupele Champions League, în deplasare la Zagreb.

Ne apropiem de jumătatea parcusului în grupă și Dinamo este în luptă pentru calificarea în faza următoare. Partida de astăzi de la Zagreb este una extrem de importantă pentru Dinamo în lupta pentru obținerea biletelor pentru optimi.

HC PPD Zagreb și Dinamo București au același număr de puncte înainte de duelul direct de la ora 19:45, meciul urmând să fie transmis la Digisport, Orangesport și Primasport. Este genul de meci care va fi considerat decisiv atunci când vom trage linie.

Echipa noastră s-a descurcat bine în duelurile cu echipele considerate de top din grupă, care nu sunt în lupta directă cu noi, am reușit să obținem puncte în meciurile cu echipele de nivelul nostru, cu Porto și GOG, rămâne ca astăzi cu Zagreb și peste câteva săptămâni cu Wisla, trebuie să vină și mai multe puncte, care să ne aducă în pole-position pentru calificare. Polonezii și GOG au 5 puncte, cu două peste Dinamo, Porto este singura formație cu 0 puncte în grupă.

Fanii dinamoviști au ajuns deja la Zagreb și sunt pregătiți să participe la un nou triumf european. Vom fi alături de dulăi în această seară!

SĂ FIE VICTORIE!

”Este un joc foarte important pentru noi. În același timp, croații sunt adversari dificili, mai ales când joacă la Zagreb. Am încercat să ne pregătim foarte bine pentru joc și trebuie să tragem din greu timp de 60 de minute, pentru a câștiga acest joc. Vom face tot posibilul pentru a câștiga”, a prefațat interul stânga din Ștefan cel Mare, Ali Zein.

”Obiectivul nostru este să ne întoarcem acasă cu două puncte. Am pregătit acest meci în cel mai bun mod, așa că vom da 100 la sută pentru a câștiga. Este un joc cheie în acest moment pentru noi și, de asemenea, pentru ei. Acest lucru va însemna foarte mult pentru noi, pentru că vrem să ne recâștigăm încrederea după înfrângerea cu PSG.

Suntem pregătiți, credem în noi, vom face totul pentru a câștiga. Desigur, nu va fi ușor, va fi un joc greu. Au câțiva jucători foarte experimentați, dar și câțiva jucători talentați, precum centrul Dodic. Va fi un joc interesant” Lazar Kukic

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare