AcasăCS DinamoDuel de foc in Ungaria!

Duel de foc in Ungaria!

Dinamo continuă parcursul în grupa B din EHF Champions League, cu un duel de foc în Ungaria.

Echipa noastră o întâlnește pe Veszprem, într-un meci în care campionii noștri caută să producă surpriza, împotriva unei echipe care și-a propus și în acest sezon obiectivul de a ajunge în Final Four. În tur, Dinamo a reușit să obțină o uriașă victorie, învingând cu 31-29, în sala Dinamo, fără spectatori, dar cu multă inimă și dorință de afirmare.

A fost un meci în care Dinamo a fost la mare înălțime vreme de 60 de minute, lucru care ar trebui să se întâmple și astăzi, dacă vrem să obținem un rezultat pozitiv, într-o sală în care Flensburg, PSG și Barcelona au plecat învinse. După două înfrângeri consecutive în grupă, Veszprem a învins în runda trecută pe Motor la o diferență categorică, 36-29, ceea ce ar trebui să ne pună în garda, mai ales că ucrainienii au învins-o pe Flensburg aseară. Astăzi ne așteaptă și pe noi o atmosferă infernală în Ungaria, peste 4000 de fani vor umple sala, fiind cunoscută rivalitatea când evoluează echipe din România în țara vecină, având un motiv în plus de a răzbuna rezultatul din tur.

După înfrângerea cu Flensburg din runda trecută, în care Dinamo a fost de nerecunoscut în partea a doua, când am cedat categoric împotriva unei echipe care nu a fost nicidecum în efectiv complet, Dinamo, pentru a mai avea șanse de a merge mai departe, ar trebui să producă o surpriză astăzi, ori șansele nu sunt grozave. Ocupăm ultimul loc în grupă, cu doar 4 puncte, fiind la 3 lungimi distanță de locul 6 ocupat de Flensburg, care are acum și avantajul meciurilor directe.

Însă așa cum a spus și Xavi Pascual, calificarea mai departe a fost un obiectiv îndrăzneț propus, dar mai degrabă pentru acest sezon ar fi de acomodare cu nivelul extrem de ridicat din Champions League.

Săptămâna viitoare se închide anul handbalistic în Champions League, pe teren propriu cu Motor. Să sperăm că vom reuși să obținem câteva puncte în acest final de an!

HAI DINAMO!

Bilete pentru DINAMO-Motor!

Dinamo are ultimele două meciuri din Champions League pe anul 2021 și campionii noștri speră să să încheie cu dreptul un an handbalistic plin de evenimente.

Parcursul lui Dinamo în grupa din Champions League a început incredibil de bine, cu o victorie împotriva unei echipe de top a Europei, VIVE Kielce. Acel succes nu ar fi fost posibil fără sprijinul fanilor, care au mai putut participa doar la meciul cu Porto, în sala polivalentă, însă în număr redus.

Din fericire, pentru ultimul meci din 2021 din grupa B, care va marca partida cu numărul 100 în cea mai importantă competiție intercluburi, suporterii vor avea acces în sala Dinamo. În proporție de 30%, dar biletele au fost deja puse în vânzare și fiind un număr limitat de locuri,trebuie să vă grăbiți, dacă doriți să prindeți bilet la un meci extrem de important pentru Dinamo:

,,Am pus în vânzare biletele pentru meciul istoric cu HC Motor (Ucr), din etapa a 10-a a EHF Champions League, programat pe 9 decembrie, ora 19:45 în Sala Dinamo!

Partida are o semnificație aparte, fiind cea cu numărul 100 din istoria participărilor echipei noastre în principala competițiție europeană, indiferent că s-a numit Cupa Campionilor Europeni sau EHF Champions League.

Și pentru că este un eveniment special, vrem să-l marcăm alături de suporteri și prieteni. Astfel, accesul va fi general, cu preț de 35 de lei pentru un bilet! Am scos la vânzare un număr limitat de bilete, din cauza restricțiilor impuse de legile în vigoare (30% din capacitatea sălii). Grăbiți-vă, biletele sunt limitate! Ca de fiecare dată, mizăm pe ajutorul partenerului nostru Eventim” a fost mesajul CS Dinamo.

https://www.eventim.ro/ro/bilete/ehf-champions-league-2021-2022-bucuresti-sala-de-joc-dinamo-567704/event.html

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare