Dragus a fost dorit de Dinamo. De ce nu a ajuns la noi

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a ratat de-a lungul timpului mai multi jucatori de perspectiva, iar ultimul intrat pe aceasta lista este Denis Dragus, cel care a fost titular in nationala lui Contra, duminica contra Serbiei. 

Acum cateva saptamani, antrenorul echipei U19, Mihai Dobre, a spus in direct la Radio Dinamo1948 ca Denis Dragus a fost dorit de Dinamo pe vremea cand era inca junior: “Pe Denis Dragus l-am avut la Pro Luceafarul sub comanda mea, l-am indrumat catre Dinamo, dar au fost niste probleme si a ajuns la Viitorul.”

Recent, Denis Dragus a acordat un interviu pentru eusunt12.ro si a spus ca a avut de ales intre Dinamo si Viitorul, dar a ales academia de fotbal a lui Hagi: „De cand am aflat de aceste oferte, m-am gandit ca Viitorul… Stiam ca acolo se face performanta si toata lumea lucreaza cum trebuie.”

VICTORI IMPORTANTE LA U19!

Dupa un parcurs excelent in meciurile preliminare pentru Liga Elitelor, juniorii dinamovisti continua rezultatele bune. Victorii importante duminica atat pentru echipa U19 cat si pentru echipa U17 a clubului nostru. Antrenati de Mihai Dobre, fotbalistii de la U19 au invins in deplasare liderul de moment Petrosoft Ploiesti.

Longher cu o dubla, Lazar Alin si Magureanu Catalin au punctat in victoria cu 4-3 obtinuta pe terenul ploiestenilor. Dinamo a inceput acest meci cu: Petrisor Dragos (2000) – Oltay Levent (2000), Brat Carlos (2001), Giafer Deniz (2001), Mitran Andrei(2001), Stan Claudiu (2001), Lazar Alin(2000), Cretu Geani(2000), Longher Alexandru (2000), Magureanu Catalin (2000), Raducan Gabriel(2000).

Si juniorii de la U17, antrenati de Sorin Bucuroaia, au obtinut o victorie importanta in acest weekend, invingand cu 5-4 Concordia Chiajna. Pentru Dinamo au inscris: Bani Ahmet (2), Borcea Valentin, Florescu Andrei si Badea Claudiu. Sorin Bucuroaia a trimis in teren urmatorul 11: Mitrovic Aleksander(2003) – Stelea Andrei (2002), Budeanu Claudiu (2002), Balcan Rares (2002), Rusca Razvan (2002), Borcea Valentin (2002), Gramana Ionut (2002), Bani Mustafa (2002), Badea Claudiu (2003), Florescu Andrei (2002), Matei Andrei (2002).

LIGA ELITELOR U19. Seria Est: FC Viitorul, FCSB, AFK Csikszereda II, LPS Galati, SC Dinamo 1948, ACS Petrosport Ploiesti, ACSM Ceahlaul Piatra Neamt, ACS Sport Team Bucuresti, CS Sporting Juniorul Vaslui, CSA Steaua Bucuresti

LIGA ELITELOR U17. Seria Est: SC Dinamo 1948, ACS Kids Tampa Brasov, CS Concordia Chiajna, ACSM Ceahlaul Piatra Neamt, FC Voluntari, ACSM Politehnica Iasi, ACS Centrul de Performanta Rapid Bucuresti, FCSB, FC Viitorul, LPS Focsani

loading...

Lasă un răspuns