Dorul de stadion

Stiri Dinamo

Scris de:

Suporterii dinamoviști revin astăzi în tribune alături de favoriți, după o foarte lungă pauză.

Prea lungă aș spune, mai ales că așteptăm acest moment de mai bine de un an de zile. Se pare că deși existau temeri că nu vor veni foarte mulți fani astăzi la stadion, imaginile surprinse astăzi la casele de bilete spun altceva.

Deja s-au format cozi de bilete la casa de bilete din Sos. Ștefan cel Mare și sunt semnale că vor veni suporteri în număr mare astăzi pentru a asista și îi încuraja pe băieți la primul meci oficial din noul sezon. Un semnal excelent transmis că Dinamo nu este o echipă părăsită și trăiește în continuare prin suporteri!

Puteți cumpără bilete de la stadion până la ora meciului, dar și online!

Haideți câinilor la stadion!

DINAMO ARE NEVOIE DE NOI!

 

Ziua primului meci oficial al sezonului este mereu un moment important.

Emoțiile sunt mereu la cote ridicate, chiar dacă acum traversăm un moment mai dificil, nu putem să nu ne bucurăm de prezența pe stadion, de faptul că vom fi din nou alături de Dinamo, un lucru care nu a fost posibil în ultimul sezon.

Ziua primului meci oficial îmi trezește amintiri. Acum șapte ani, la sfârșitul lunii iulie, Radio Dinamo1948 primea primele acreditări pentru meciurile echipei. Șapte ani mai târziu, suntem tot aici și ne bucurăm să fim din nou prezenți pe stadion, acolo unde și noi ne simțim cel mai bine, în largul nostru.

Atunci eram doar două persoane prezente la meci, dar treptat echipa Radio Dinamo1948 s-a mărit și startul de sezon va fi marcat așa cum se cuvine. Cu aproximativ o oră și un sfert înainte de meci, vom avea o emisiune specială, unde vom face avancronica meciului, cu intervenții de la stadionul Dinamo, de unde voi intra atât eu de la masă presei, cât și colega noastră Alexandra Soigan, care va fi fotograful nostru și în acest sezon. Din studio vor fi prezenți Ionuț Zainea și un invitat surpriză, sperăm să fie o emisiune cât mai interesantă.

Radio Dinamo1948

RADIO DINAMO1948

La finalul meciului, la un sfert de oră de la încheierea partidei, veți putea urmări analiza partidei realizată de Ionuț Zainea, emisiunea urmând să fie disponbilă doar pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948. Mâine dimineață voi realiza împreună cu Nicu Grameni, Matinalul Radio Dinamo1948, unde sperăm să vorbim la rece despre un meci reușit al echipei noastre.

Așa cum v-ați obișnuit, cei care ne urmăriți activitatea de câțiva ani, vom veni la finalul meciului cu fotografii, filmări, declarații și informații exclusive de la stadion.

Suntem nerăbdători și noi să fim prezenți pe stadion, sperăm să vedem un stadion luat cu asalt de câini, cărora să le fie dor de bătrâna arenă din Ștefan cel Mare!

HAI DINAMO

loading...

Lasă un răspuns