duminică, iulie 21, 2024
AcasăEditorialDorin Rotariu nu va ajunge la Dinamo

Dorin Rotariu nu va ajunge la Dinamo

Fanii dinamoviști sperau să îl revadă pe Dorin Rotariu în tricoul echipei noastre, mai ales că atacul are în continuare de suferit.

Fostul nostru jucător, care a cochetat și cu echipa națională, nu are încă echipa, dar este un jucător care nu duce lipsa de oferte.

Mircea Rednic a spus că jucătorul are oferte și dacă nu va accepta să meargă în străînătate, singură echipa pentru care va juca în România va fi UTA Arad:

„Cu Dorin Rotariu am mai vorbit, mi-a cerut timp. Este în discuții cu două cluburi de afară, dar a zis clar că, dacă e să nu găsească, preferă să vină cu mine. S-a simțit bine atâta timp cât l-am antrenat eu și vrea să reintre în circuit. Nu va merge la Dinamo, mi-a zis clar că, dacă e, va veni la UTA, să dea Dumnezeu să fie așa!”, a reacționat Mircea Rednic conform GSP.

Rămâne de văzut ce va face Dinamo pe final de mercato, deoarece Ovidiu Burcă a cerut la finalul partidei cu Rapid să mai fie aduși jucători:

,,Nu cred că mai pleacă nimeni, aș vrea să mai vină niște jucători,din punct de vedere numeric nu suntem acoperiți, mergem pe 2 fronturi, avem nevoie de un lot numeros, riscăm să nu facem față pe cele două fronturi. Noi am jucat acum 2 zile, ceea ce nu este ușor, dintr-o dată să vii pregătit, să joci cu un lot de jucători de liga a doua, să faci față pe 2 fronturi. Trebuie să venim acolo.” antrenorul lui Dinamo

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare