AcasăEditorialDincolo de blazare si ezitari

Dincolo de blazare si ezitari

Actualul finantator al lui Dinamo, a oferit astazi la GSP Live,  o lectie de discurs politic, cu care putem rezona sau nu, dar mesajul a fost acelasi ca in urma cu doua luni. Dinamo va mai fi tinuta la aparate, de catre actuala conducere, doar pana in primavara acestui an. Romanii sufera teribil atunci cand este vorba despre asumarea raspunderii. Esecurile majore ale mandatului lui Negoita, de la inceputuri pana in prezent, au fost puse pe seama „grelei mosteniri” si a luptei cu „oamenii sistemului”, fie ei din interior sau din exterior.

Este acelasi gen de discurs pe care l-am auzit de la Emil Constantinescu, in anul 2000, incercand sa explice esecul din mandatul de presedinte. Exact ca fostul profesor univeristar, ajuns presedinte, Negoita arata inspre vinovati, dar nu numeste VINOVATII.

Dincolo de discursul politic, patronul de la Rin, se arata invins de sistem si transmite faptul ca va mai ramane la club pana in primavara. Un punct in care Ionut Negoita a spus adevarul brut, a fost acela in care a afirmat ca a vrut sa ofere clubul suporterilor, la discutiile de la inceputul lunii decembrie, noi cei prezenti la discutii, fiind insa constienti ca momentan putem doar ajuta, nicicum prelua Dinamo astfel incat sa treaca de impasul actual.

Nu stim ce se va intampla in primavara, nu avem certitudinea ca ofertele vor avea finalitatea dorita de noi si vom asista la preluarea clubului de catre alt finantator. Ceea ce stim sigur insa, este ca noi, prim program DDB, vom face ceea ce am promis, vom respecta mandatul dat de membrii nostri cotizanti si vom lupta pana la capat ca Dinamo sa aibe un viitor. Forta noastra este data de voi si de implicarea voastra, cu cat vom fi mai multi, cu atat sansele noastre vor creste exponential.

In viata asta mai acem ceva de facut!

DOAR DINAMO BUCURESTI!

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare