Dinamovisti in echipa ideala a etapei!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a invins pe Astra cu 2-0 dupa un meci foarte bun al echipei noastre.

LPF a anuntat echipa ideala a rundei cu numarul 23 din sezonul regular, unde avem si noi doi selectionati:

PORTAR
Valentin Cojocaru (FC Voluntari / 24 de ani / un joc) – A debutat cu brio in tricoul ilfovenilor. A aparat si un penalty, dovedind si de aceasta data ca este unul dintre cei mai buni din campionat la acest capitol.

FUNDASI
Radoslav Dimitrov (Sepsi OSK / 31 de ani / 15 jocuri) – A facut cel mai bun meci din acest sezon. A contribuit la ambele reusite izbutite de covasneni. Se simte excelent sub conducerea lui Leo Grozavu, antrenor care are mare incredere in el.
Uros Cosic (Universitatea Craiova / 27 de ani / 7 jocuri) – Utilizat de catre Corneliu Papura in centrul defensivei, s-a achitat excelent de sarcinile trasate de antrenor. A inscris pentru intaia oara in campionatul Romaniei.
Paulo Vinicius (CFR Cluj / 35 de ani / 14 jocuri) – Stalpul apararii clujenilor a fost jucatorul care a decis derby-ul din Gruia cu un gol spectaculos din afara careului mare. A fost a 10-a reusita din contul brazilianului in 79 de meciuri bifate in CASA Liga 1.
Ricardo Grigore (Dinamo / 20 de ani / 9 jocuri) – A avut o prestatie fara greseala in defensiva. S-a dovedit a fi periculos de fiecare data la fazele fixe din careul advers, dintr-un astfel de moment reusind sa inscrie golul care a inchis tabela.

MIJLOCASI
Ciprian Deac (CFR Cluj / 33 de ani / 13 jocuri) – Este locomotiva care trage echipa dupa el in momentele dificile. A creat superioritate in teren gratie calitatilor tehnice si fizice deosebite.
Alexandru Cicaldau (Universitatea Craiova / 22 de ani / 21 jocuri) – A marcat prima dubla din cariera in CASA Liga 1. A ajuns la opt reusite in editia curenta, dintre care patru din afara careului mare.
Diego Fabbrini (Dinamo / 29 de ani / 7 jocuri) – A fost dirijorul dinamovistilor de la centrul terenului. A scos penalty-ul in urma caruia gruparea bucuresteana a deschis scorul.

ATACANTI
Jacques Zoua (Viitorul / 28 de ani / 3 jocuri) – A fost asul din maneca lui Gheorghe Hagi. Intrat pe teren la startul reprizei secunde, camerunezul a marcat golul egalizator, apoi a pasat decisiv pentru reusita lui Iancu.
Marko Dugandzic (FC Botosani / 25 ani / un joc) – A marcat la debut. Golul jucatorului croat i-a apropiat si mai mult pe moldoveni de o prezenta in premiera in play-off.
Gabriel Debeljuh (FC Hermannstadt / 23 de ani / 17 jocuri) – Introdus pe teren in ultimele 30 de minute, varful croat a reusit o dubla prin care a adus un punct sibienilor. A ajuns la sase goluri marcate in CASA Liga 1.

loading...

Lasă un răspuns