AcasăEditorialDINAMO-Voluntari: Avem primul 11 trimis de Zeljko Kopic

DINAMO-Voluntari: Avem primul 11 trimis de Zeljko Kopic

Dinamo și Voluntari se întâlnesc în această seară pe stadionul ,,Arcul de Triumf” într-o adevărată finală pentru evitarea retrogradării.

Au fost folosite sintagmele meci important, foarte important, crucial, decisiv, dar acum este o adevărată finală pentru evitarea retrogradării. O finală în care singurul deznodământ acceptabil pentru Dinamo este victoria. După înfrângerea cu Botoșani și egalul precum o înfrângere de la Craiova, Dinamo încă depinde de ea pentru evitarea retrogradării, pentru obținerea unui loc de baraj, dar chiar și mai mult. Condiția este una simplă, trebuie să învingă pentru a treia oară în acest sezon pe Voluntari.

O echipă care a suferit multe schimbări pe parcursul sezonului, dar care a ales să meargă pe mâna lui Florin Pîrvu, pentru finalul de campionat. Un antrenor care a început bine, dar care nu mai are aceleași rezultate în ultima vreme, două înfrângeri în campionat și două rezultate de egalitate în ultimele patru meciuri și Voluntari poate coborî pe loc de retrogradare directă în cazul în care Dinamo învinge.

Echipa noastră se simte bine pe ,,Arcul de Triumf”, un stadion pe care am obținut patru victorii și un egal în ultimele cinci meciuri. Un alt element care poate înclină balanța în favoarea noastră este prezența publicului dinamovist, va fi un stadion sold-out și Dinamo nu are voie să dea greș. Reacția publicului nu va fi una plăcută dacă rezultatul final va fi unul negativ, pentru că asta ar fi echivalentă cu un pas în liga secundă.

Dinamo trebuie să treacă peste ultimele eșecuri, să nu se gândească la punctele irosite în prelungiri, acelea nu mai pot fi întoarse, dar putem lupta până la final pentru victorie!

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ZELJKO KOPIC: 

Adnan- Patriche, Velkovski, Homawoo- Moura, Pavicic, Gnahore, Amzar, Milanov- Astrit, Goncalo

Rezerve: Railean, Iglesias, D. Irimia, Ilic, Politic, Bordusanu, Neagu, Bani, Grigore, A. Irimia, Rosu, Costin

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare