DINAMO-Viitorul: Avem primul 11 trimis in teren de Multescu!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo intalneste in aceasta dupa-amiaza pe Viitorul Constanta, incepand cu ora 17:00.

Este ultimul meci din play-out pentru formatia noastra, care va ramane cu 5 meciuri mai putin disputate. Dinamo trebuie sa isi respecte blazonul, sa invinga Viitorul, o echipa care si-a schimbat antrenorul, Hagi a plecat, o parte dintre jucatori sunt in vacanta, dar pot alinia oricand o echipa competitiva. Antrenorul oaspetilor a si spus ca nu are tot lotul la dispozitie, dar vor sa castige astazi:

“Tot timpul, meciurile cu Dinamo au fost interesante si foarte disputate, chiar daca noi am avut castig de cauza in majoritatea meciurilor. E un alt fel de meci maine, ati vazut situatia care s-a creat. Azi dimineata am aflat ca se va juca maine.

Cunoastem jocul lui Dinamo si vrem sa incheiem acest campionat cu o victorie. Ne-a incurcat programarea, pentru ca noi am lasat jucatori la lotul national de tineret. Nu suntem in efectiv complet, dar tratam meciul foarte serios. Vom folosi si jucatori tineri, si jucatori cu experienta“, a spus Catalin Anghel la conferinta de presa de ieri.

Echipa noastra vine dupa o victorie entuziasmanta la Voluntari, un succes neasteptat, dupa 14 zile de carantina. Dinamo nu este lasata insa sa isi dispute meciurile ramase si suntem intr-o situatie in care fotbalul a trecut in plan secund, acum sunt lupte de culise.

Cateva sute de fani dinamovisti s-au strans in fata intrarii de pe bulevardul Barbu Vacarescu, pentru a-si arata sustinerea fata de Dinamo, dar si pentru a protesta fata de deciziile luate in ultimele zile de LPF si FRF.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS IN TEREN DE GIGI MULTESCU: 

Straton- Kostrna, Puljic, Ehmann, Skovajsa – Mrzljak, Rauta- Lazar, Sorescu, Neicutescu- Popa

Rezerve: Fara, Mitrovic, Kylien, Grigore, Popescu, Serban, Mihaiu, Bani, Borcea

loading...

Lasă un răspuns