DINAMO-Slatina: Avem primul 11 trimis de Burcă in teren! Surprize

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are astăzi un meci extrem de important în liga secundă, împotriva fostei echipe a lui Ovidiu Burcă, CSM Slatina.

Un succes ar însemna enorm pentru echipa noastră, care ar ajunge la 19 puncte, un număr incredibil dacă ne gândim că acum mai puțin de o lună de zile aveam doar 6 puncte în clasament. Însă parcursul din ultimele săptămâni în care Dinamo este neînvinsă ne-a adus în această situație favorabilă, de a ajunge temporar pe loc de play-off în cazul unui succes astăzi.

Ușor nu ne va fi deoarece întâlnim una din marile surprize ale acestui sezon, o nou-promovată care se descurcă de minune și are două puncte în plus față de noi. Burcă cunoaște bine ce se întâmplă la Slatina, deoarece echipa din orașul lui natal a revenit în liga secundă sub comanda antrenorului nostru. A ales să vină la Dinamo, dar a avertizat în cadrul conferinței de presă organizate înainte de acest meci că nu este nimic întâmplător în jocul celor de la Slatina.

Dinamo revine la Giurgiu, acolo unde pare că ne simțim de minune, avem două victorii consecutive în campionat, cu același scor. Chiar dacă ne dorim să avem parte și de ceva spectacol, să reușim să marcăm mai mult, dar acum punctele puse în joc sunt importante!

Așa cum spunea și Burcă, trebuie luat fiecare meci în parte și astăzi dacă reușim să obținem cele trei puncte, atunci vom reuși să intrăm cu adevărat în lupta pentru play-off!

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ANTRENORUL LUI DINAMO!

DENIS ONCESCU- GABRIEL MOURA, RAZVAN PATRICHE, DENIZ GIAFER, ALIN SERBAN- GORKA LARRUCEA, DANI IGLESIAS, NELUT ROSU – LAMINE GHEZALI, AHMED BANI, ALEXANDRU POP

Rezerve: Dujmovic, Bena, Dudea, I.Rosu, Buhaescu, Delciu, Florescu, Demici, Borcea

,,Mâine pentru noi va fi un meci dificil, întâlnim una din revelațiile acestui început de campionat. Surpriză pentru cei care nu cunosc ce se întâmplă acolo, pentru mine care cunosc lotul și cunoscând ce s-a întâmplat acolo în ultimul timp, nu este o surpriză. Cunosc bine lotul de jucători, i-am antrenat și am reușit împreună cu ei o performanță pentru fotbal slătinean.

Uitându-mă peste ultimele jocuri, unii dintre jucători care sunt pe banca de rezerve, ar face față cu brio și la noi la Dinamo. Au un antrenor cu mare experiență, la nivel internațional, a fost antrenor al echipelor de juniori, are multe meciuri la nivelul ligii secunde. Este un proiect manageriat foarte bine, antrenează echipa, ne așteaptă un meci complicat, dar cred că suntem pregătiți. Am demonstrat că suntem pe un drum bun și ne dorim să continuăm pe aceeași linie, concentrare, intensitate, preocupare de a progresa de la meci la meci.”

loading...

Lasă un răspuns