DINAMO-Sion: Formula de start trimisa in teren de Mircea Rednic

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo va disputa astazi al doilea amical din cadrul stagiului de pregatire din Antalya. 

Echipa noastra o va intalni pe FC Sion, o formatie care nu o duce prea bine in campionat, fiind pe locul 7 din 10 competitoare. O formatie care are in lot cativa jucatori cotati la peste 2 milioane de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt. Mijlocasul ofensiv Adryan este cotat la aproape 3 milioane de euro, el trecand pe la formatii precum Flamengo sau Nantes. 

Elvetienii au evoluat si ieri intr-un meci amical, au pierdut impotriva divizionarei secunde germane, FC Erzgebirge Aue, scor 1-2. Elvetienii au folosit doua formule, cate una pe fiecare repriza. Golul elvetienilor a fost marcat de Dijtte. La Dinamo fata de partida pierduta in fata celor de la Hajduk Split, avem o singura noutate, Reda Jaadi s-a alaturat lotului si poate fi folosit astazi. 

Avem primul 11 trimis in teren de Mircea Rednic: Muțiu – Sorescu, I. Filip, R. Grigore, Aliji, Ait-Atmane, Krans, Jaadi, Salomao, D. Popa, Montini.

Care au fost jucatorii folositi de Rednic in primul amical: Esanu – Sorescu, D. Ciobotariu, I. Filip, R. Grigore, Mustoe – Zenke, Atmane, G. Cretu, Longher – Montini au evoluat, din primul minut, pentru dinamovisti, iar dupa pauza au mai jucat Fara – Gomelt, D. Popa, Aliji, Raducan, Krans, Ehmann si Magureanu. 

Dupa acest meci, Dinamo mai are de disputat inca doua partide amicale: 

20 ianuarie: DINAMO  vs FK Liepaja (Letonia)
23 ianuarie: DINAMO vs Dinamo Moscova (Rusia)

loading...

Lasă un răspuns