AcasăEditorialDINAMO-Sepsi: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă!

DINAMO-Sepsi: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă!

Dinamo este în căutarea primelor puncte în Liga I și echipa noastră are un duel de foc pe ,,Arcul de Triumf”.

Sepsi și-a câștigat statutul de echipă puternică a campionatului, chiar dacă a luat contactul cu prima ligă în 2017, treptat a devenit o constantă în play-off, dar mai mult decât atât, în câștigarea de trofee. Două cupe ale României consecutiv, o Supercupă și echipa antrenată acum de Liviu Ciobitariu bifează și primele rezultate europene.

Sepsi vine la București după 2-0 la Sofia, cu CSKA, pe un stadion plin, semn că echipa lui Ciobi poate emite pretenții la accederea în faza grupelor. În cazul lor, se pune întrebarea, câți jucători va menaja Ciobotariu?

Cu siguranță o absență vor avea, Cosmin Matei nu va putea evolua, poate e mai bine pentru toate părțile implicate, altfel ar fi avut parte de o nouă primire precum cea din sezonul trecut. Jonathan Rodriguez nu va evolua nici el, dar oricum pe bancă au avut și în Bulgaria jucători de calitate, precum Rondon, Ninaj, Damascan sau Roland Varga, care a și marcat golul doi, cel din urmă s-ar putea să îl înlocuiască pe Cosmin Matei.

Misiunea lui Dinamo se anunță a fi una extrem de grea, dar trebuie să vină și punctele în clasament. Chiar dacă startul de sezon a fost unul infernal, cu meciuri împotriva unor echipe de top, liniștea poate fi asigurată prin puncte.

Ovidiu Burcă a transmis și el același lucru la conferința de presă premergătoare partidei, în care a și transmis faptul că așteaptă mai mult de la jucători, nu doar cei nou-veniți, dar și cei care au format nucleul de baza al promovării.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ANTRENORUL LUI DINAMO:

Golubovic, Costin, Giafer, Girgore, Moura, Larrucea, Iglesias, Nelut Rosu, Bani, Goncalo, Politic.

Rezerve: Dujmovic, Bena, Tira, Iulian Rosu, Abdallah, Patriche, Florescu, David Iimia, Alex Irimia.

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare