Dinamo se desparte de Pierre-Yves Ragot. Iti multumim pentru tot, Pierre!

CS Dinamo

Scris de:

 Echipa de handbal se întărește în această perioadă, dar din păcate vor fi și câțiva jucători care vor părăsi echipa noastră. Unul dintre ei este Pierre-Yves Ragot.  

 

 Dinamo a început să redevină o forță în handbalul românesc în urmă cu trei sezoane, iar unul dintre jucătorii care a pus umărul la creșterea valorică a echipei a fost fără dubii Pierre. Un jucător genial la linia de 9 metri, ne-a încântat în multe rânduri cu execuțiile lui spectaculoase, goluri imposibile, un handbalist de mare clasă.

 

A fost constant printre cei mai buni marcatori ai echipei, chiar dacă în anumite momente a fost folosit mai puțin, dar și 10 minute dacă era prezent pe parchet, era suficient pentru a-și pune amprenta. În ultimele două sezoane în care Dinamo a ieșit campioană, a marcat peste 100 de goluri. În sezonul 2015/2016 a punctat de 127 de ori, iar în sezonul recent încheiat a marcat exact 100 de goluri.

Pierre a câștigat la Dinamo două campionate, o cupă și o supercupă.

Un super jucător, căruia trebuie să-i mulțumim pentru tot ce a făcut la Dinamo! Mult succes pe mai departe, Pierre!  Vei rămâne al nostru supercampion!  

Mulțumim, Pierre-yves Ragot!

 

Dinamo Bucureşti îi mulțumeşte dublului campion național pentru toate prestațiile în alb-roşu, şi îi urează în continuare mult succes în carieră şi în viață! Sperăm să rămâi câine în suflet, întrucât succesele trecute îți poartă şi ție amprenta!

Menționăm că, în urma discuțiilor avute în cadrul clubului, conducătorii au ales să nu-i prelungească înțelegerea lui Pierre, urmând ca în următoarele zile să se concretizeze mai multe discuții cu jucători de 9 metri! – Dinamo Bucuresti Handbal Club.

loading...

Lasă un răspuns