DINAMO REUȘEȘTE EVENTUL! UN NOU SEZON DE VIS

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Dinamo a disputat în această după-amiază ultimul meci al sezonului 2020/2021, unul în care formația noastră a dominat din nou categoric competițiile interne.

După un sezon foarte greu, în care Dinamo a trebuit să joace meciurile sub formă de turnee, fără a beneficia de aportul fanilor, însă după un campionat câștigat fără mari probleme, astăzi ne-am luat la revedere de la sezonul 2020/2021.

Un clasic al handbalului românesc, Dinamo-Dobrogea Sud, și-a desfășurat astăzi un nou episod. Multipla campioană a României împotriva echipei care ne-a administrat singura înfrângere în campionat în această ediție de campionat.

Un plus mare de valoare de partea lui Dinamo, care dispune de un lot incredibil de puternic și foarte bine echilibrat. Însă și Dobrogea Sud are în componentă jucători de valoare, de aceea ne așteptam la un meci greu.

Prima repriză a fost destul de echilibrată, în care Dinamo nu a reușit să se distanțeze pe tabelă până la finalul reprizei, când formăția noastră s-a distanțat la 13-10.

Repriza a doua a continuat în aceeași notă, cu dominarea lui Dinamo, care a avut probleme doar prin faptul că portarul constănțenilor a făcut un meci foarte bun, altfel diferența pe tabela ar fi fost mult mai mare. Aproape de final, Dinamo a mărit diferența la 5 goluri, 22-17 și părea foarte puțin probabil că Dobrogea mai poate reveni. Cel mai bun marcator dinamovist a fost Ante Kuduz, aflat la ultimul meci în tricoul lui Dinamo. Bannour a fost și el excelent, la fel ca Saeid, care a fost magistral în poartă

Dinamo s-a impus cu 27-20 și astfel DINAMO REUȘEȘTE UN NOU EVENT! O victorie în memoria soției lui Javier Humet!