AcasăCS DinamoDINAMO-PSG: Test de foc în atmosferă infernală!

DINAMO-PSG: Test de foc în atmosferă infernală!

Dinamo și PSG se întâlnesc în această seară în Sala Polivalentă, într-un duel extrem de interesant pentru echipa noastră.

După victoria cu Porto de acum două săptămâni, situația noastră în grupă s-a mai liniștit, era nevoie de o victorie pentru a ne menține în cărți pentru calificare. Evoluțiile bune cu Magdeburg, Veszprem și GOG trebuiau să aducă și prima victorie.

Avem trei puncte după 4 etape, dar astăzi vine supercampioana Franței, PSG. După înfrângerea din prima rundă cu Veszprem, PSG a legat trei victorii consecutive și și-a arătat clasa, în special la Magdeburg, acolo unde au câștigat la 7 goluri diferență.

Astăzi sunt favoriți în fața unui Dinamo în progres față anul trecut. În ediția trecută nu am reușit să le facem față, dar am văzut că la Veszprem am fost aproape de o mare surpriză, de ce nu ar fi lucrurile la fel și astăzi? Ne așteaptă o sala plină, sold-out după mulți ani în cea mai mare sală din București, neîncăpătoare pentru un asemenea meci. 5000 de câini își vor încuraja favoriții din primul minut, dar presiunea nu este pe Dinamo, care trebuie însă să se ridice la nivelul adversarului.

Xavier Pascual: ”Vom întâlni una dintre cele mai bune echipe din lume. O echipă cu jucători incredibili, care are cea mai bună defensivă din EHF Champions League. Îi respectăm, dar vom încerca să dăm tot ce este mai bun.
Suntem pregătiți! Cu ajutorul fanilor vom încerca să stăm lângă ei și vom vedea ce va fi. Dacă jucăm 100%, avem opțiunea de a câștiga. Pentru noi nu sunt importante milioanele lui PSG, milioanele Barcelonei, contează ce se întâmplă pe teren”.

Stanislav Kasparek: ”Mă aștept la un meci dur. PSG este o echipă uluitoare. Trebuie să jucăm calm, să jucăm fără greșeală. Sper ca atmosfera să fie fantastică. Suporterii noștri ne vor da putere și vom lupta pentru a câștiga ambele puncte”.

Mamdouh Shebib: ”Pentru noi este important pentru că vom vedea nivelul la care ne aflăm și ceea ce putem face. În handbal mereu avem șanse. Nu poți să mergi la meci să spui că nu ai șanse. Să joci împotriva celor de la PSG este o plăcere și vom vedea mâine ce o să se întâmple”.

DINAMO-PSG, 19:45 (Digi, Prima, Orangesport)

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare