Dinamo pierde primul amical al verii

Dinamo a disputat în această dimineață, pe o căldură infernală, primul meci amical al verii.

Echipa a fost condusă la acest meci de pe banca de rezerve de către Iulian Mihăescu, în condițiile în care Gică Mihali a plecat cu câteva zile în urmă de la Dinamo.

PRIMA REPRIZĂ: MIHAI ESANU- ALIN BULEICĂ, MARCO EHMANN, ALIN DUDEA, COSTIN AMZAR- NELUT ROȘU, STAN CLAUDIU, ANTONIO BORDUSANU, BOGDAN GAVRILĂ, ANDREI FLORESCU- CĂTĂLIN MĂGUREANU

Rezerve: Fara Ștefan, Gabriel Moura, Deniz Giafer, Răzvan Patriche, Demci Alin, Țone David, Antoni Ivanov, Geani Crețu, Ahmed Bani, Valentin Lazăr, Dinu Daniel, Ionescu Cristian, Sutru Mario

DINAMO ÎN A DOUA REPRIZĂ: FARA ȘTEFAN- GABRIEL MOURA, RĂZVAN PATRICHE, DENIZ GIAFER, DEMCI ALIN- ȚONE DAVID, ANTONI IVANOV- VALENTIN LAZĂR, AHMED BANI, GEANI CREȚU- DINU DANIEL. Pe parcurs au mai intrat Mario Sutru și Ionescu Cristian.

Dinamo a fost dominată în prima repriză de echipa condusă de pe margine de Ianis Zicu. Llullaku, fostul golgheter al Ligii I, a deschis scorul în minutul 32, în urma unei faze fixe. Chiajna a avut ocaziile mai mari în prima parte, Dinamo a avut câteva replici palide.

După schimbările efectuate la pauză, Dinamo a fost echipa mai periculoasă și s-au ratat câteva ocazii importante, în special prin Lazăr și Bani. În final, Dinamo pierde cu scorul de 1-0 primul meci amical al verii.

Urmează să revenim cu un rezumat video al partidei!