DINAMO-Păulești: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo și Păulești se întâlnesc în această după-amiază în primul meci al iernii pentru echipa noastră.

A fost o săptămână agitată, care a început cu greva jucătorilor de luni dimineață, care au refuzat să se antreneze, să protesteze față de neplata salariilor. Ovidiu Burcă a avut o ședința cu conducerea în care s-a decis să se renunțe la 5 jucători, nu din cauza grevei, dar a urmat și o conferință de (cu) presă, în care antrenorul lui Dinamo a criticat în termeni duri inițiativa jucătorilor.

După o serie de articole împotriva clubului, critici aduse antrenorului, se pare că la antrenamente atmosfera este una mult mai bună și astăzi avem parte și de fotbal la Dinamo.  Seria de 9 meciuri amicale debutează azi, 21 ianuarie, începând cu ora 12:00, în compania echipei de eșalonul al treilea, CS Păulești, noua echipă a lui Valentin Lazăr.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ANTRENORUL LUI DINAMO

Dujmovic- Moura, Giafer, Patriche, Serban- Delciu, Gorka, Dani, Borcea, Florescu- Țîră

Rezerve care vor juca repriza a doua:Oncescu, Ely, Bena, Demici, Amzar, Iulian Rosu, Alex Irimia, Bani, Pop, Ghezali, N. Rosu

Antrenament separat: Vlăduț Stanciu, Ionut Bobea, Yanis Cune, David Irimia

Este primul meci disputat de Dinamo după mai bine de o luna de zile, echipa a efectuat primul antrenament pe dată de 10 ianuarie, astfel că nu ne putem aștepta la un ritm extraordinar de joc, dar sperăm să vedem o prestație cât mai bună a băieților noștri.

Meciul poate fi urmărit pe canalul nostru de Youtube, în linkul de mai jos:

Buftea este un loc special pentru noi, deoarece pe stadionul din Buftea am realizat prima noastră transmisie LIVE, se întâmpla în toamna anului 2021, atunci când va ofeream live un prim meci al echipei secunde, Dinamo II-Voluntari II.

În luna ianuarie a anului trecut am transmis de la Buftea un meci amical al primei echipe, o partidă pierdută de formația noastră împotriva celor de la CS Mioveni, atunci era primul meci pentru Flavius Stoican de la revenirea pe banca lui Dinamo. Să sperăm că va fi prima victorie pentru Dinamo la Buftea, într-un meci transmis de Radio Dinamo1948!

Următorul meci amical se va disputa tot pe terenul sintetic de la Buftea, cel cu CSO Plopeni, pe data de 25 ianuarie, urmând ca meciul amical cu Progresul Spartac să se joace pe stadionul din ”Intrarea Vrabiei”, pe 28 ianuarie. Vă vom ține la curent, însă până atunci ne vom vedea azi, de la ora 12:00, pe canalul de Youtube pentru partida dintre Dinamo și Păulești.

21 ianuarie: CS Păulești
25 ianuarie: CSO Plopeni
28 ianuarie: Progresul Spartac
1 februarie: CSM Slatina

4 februarie: Gloria Buzău
8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
10 februarie: Unirea Slobozia
11 februarie: Farul Constanța
18 februarie: FC Brașov

loading...

Lasă un răspuns