AcasăStiri DinamoDinamo negociaza cu un mijlocas de la Man City

Dinamo negociaza cu un mijlocas de la Man City

Dinamo are o campanie spectaculoasa de transferuri pana acum, dar se anunta si alte mutari interesante in perioada urmatoare.

Cosmin Contra a spus si astazi ca mai urmeaza si alte mutari la Dinamo. Ultimul jucator pe lista lui Dinamo este unul extrem de interesant.  Mijlocasul Aleix Garcia, 23 de ani, international la toate selectionatele de juniori ale Spaniei, a fost propus la Dinamo, titreaza Gazeta Sporturilor de astazi.

Informatia este confirmata de sursele Radio Dinamo1948, noul patronat incearca sa il aduca pe Garcia sub comanda lui Cosmin Contra.

Mijlocasul la inchidere spaniol a strans si 4 prezente in Premier League, in total 76 de minute. In total, are 9 meciuri pentru Man City si un gol marcat.Jucatorul a fost transferat de City in 2015 pentru suma de 4 milioane de euro de la Villareal, dar a fost imprumutat doua sezoane la Girona si Mouscron. In ultima stagiune, a marcat 5 goluri in Belgia si a oferit 3 pase decisive in 23 de meciuri de campionat.El are in cont si 55 de meciuri pentru Girona, in Primera Division.

Ar fi o adevarata lovitura de imagine pe care Dinamo ar reusi sa o dea, cu putin timp in urma un asemenea transfer parea de domeniul imposibilului. Jucatorul este liber de contract, astfel ca Dinamo va trebui sa ofere un salariu generos pentru aducerea lui.

Mihai Popescu a plecat de la Dinamo! 

Dinamo este in continuare activa la capitolul transferuri fie ca vorbim despre veniri sau despre plecari de jucatori.

Dinamo Bucuresti anunta prin intermediul site-ului oficial, www.fcdinamo.ro, transferul definitiv al fundasului central Mihai Popescu la clubul scotian Heart of MidlothianFC.
Transferat in Stefan cel Mare de la Academia de juniori a clubului Sporting Pitesti, in 2011, Mihai Popescu (27 de ani) a debutat in tricoul alb-rosu la Dinamo 2 si a jucat in cariera pentru Dinamo Bucuresti, Dunarea Calarasi, ACS Berceni, FC Voluntari si St. Mirren (Scotia).
Clubul nostru ii transmite lui Mihai Popescu mult succes in cariera!
63 de meciuri si 5 goluri a adunat Mihai Popescu pentru Dinamo in Liga 1. A mai jucat, in tricoul alb-rosu, 5 partide in Cupa Romaniei si doua in Cupa Ligii.
2 trofee are Mihai Popescu in palmares, Cupa Ligii cu Dinamo si Supercupa Romaniei cu FC Voluntari.
19 partide in prima liga a campionatului scotian si doua in Cupa Scotiei a jucat Mihai Popescu pentru St. Mirren in 2019.

Dinamo a oficializat tot astazi  transferul portarului Rene Hinojo.

Portarul spaniol René Román Hinojo a efectuat vizita medicala efectuata la Institutul National de Medicina Sportiva (INMS) si a semnat un contract cu clubul Dinamo Bucuresti pentru urmatoarele doua sezoane competitionale, a anuntat directorul sportiv Rufo Collado.

Sub contract cu UD Almería (Segunda Division), din vara anului 2017 pana la inceputul acestei luni, René Román Hinojo a evoluat in cariera pentru 12 echipe din campionatul spaniol: Arcos, Portuense, Betis B, Estepona, Cacereño, Cartagena, Barakaldo, Real Jaén, Llagostera, Girona, Almería si Ponferradina.
31 de meciuri a aparat René Román Hinojo in sezonul 2019-2020.

René Román Hinojo a adunat 15 jocuri in Segunda Division si unul in Cupa Spaniei pentru UD Almería si 15 partide pentru SD Ponferradina, in a doua liga a Spaniei. Nascut pe 15 decembrie 1983, la Cadiz, René Román Hinojo s-a alaturat lotului dinamovist si a intrat in programul de pregatire stabilit de antrenorul Cosmin Contra inaintea deplasarii la Medias pentru meciul cu Gaz Metan, contand pentru etapa a 4-a in Liga 1.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare