AcasăStiri DinamoDinamo negociaza cu Milevski!

Dinamo negociaza cu Milevski!

Desi initial aparuse o dezmintire venita din partea purtatorului de cuvant al clubului nostru, Dorin Irimia, se pare ca lucrurile nu stau asa. 

Cel putin asa declara impresarul lui Milveski: „Înţeleg că azi s-a scris că i-a refuzat pe cei de la Dinamo. Nu e nimic adevărat, se poartă negocieri în continuare”, a spus impresarul Aleksandr Pankov pentru postul de televiziune Futbol 1, citat defootball.sport.ua.

Stirea initiala:

Ucraineanul venit în iarnă în Liga 1 va deveni liber de contract în această vară, dar există o clauză de prelungire cu clubul iflovean.

Impresarul jucătorului, Aleksandr Pankov, susține, din Ucraina, că jucătorul negociază cu Dinamo. Atacantul de 31 de ani a impresionat în acest an în tricoul Chiajnei. Acesta a bifat 14 jocuri pentru ilfoveni și a marcat 6 ori.

Contactat de GSP, Dorin Irimia, purtătorul de cuvânt al lui Dinamo, a vorbit despre posibila mutare: „Milevski nu ne interesează și nu ne-a interesat. El și-a dovedit valoarea și calitățile la Chiajna, dar nu este profilul de vârf dorit de Dinamo în acest moment”.

Milevski este unul dintre cei mai importanți jucători ucraineni din ultimii ani. Atacantul a jucat 50 de meciuri pentru naționala țării sale și a marcat de 8 ori.

Cea mai mare parte din carieră, Milevskiy a petrecut-o la Dinamo Kiev, unde a jucat 177 de meciuri și a marcat de 57 de ori, în campionatul Ucrainei.

Cel mai bun sezon al atacantului a fost în 2009-2010, când a marcat de 17 ori în prima ligă din Ucraina, în 27 de partide.

De-a lungul carierei, Milevskiy a câștigat patru ori titlul în Ucraina, patru Cupe și cinci Supercupe. În 2008 și 2009 a fost desemnat cel mai bun jucător ucrainean, iar în 2009 a fost ales și cel mai bun jucător din campionatul Ucrainei.

Doi jucatori ai Pandurilor aproape de Dinamo .

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare