DINAMO-Mioveni, în direct la Radio Dinamo1948

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de reluarea campionatului, când echipa noastră se va lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Echipa noastră ar fi trebuit să dispute un prim meci de pregătire sâmbătă, la Săftica, împotriva unei echipe de liga a treia, CS Blejoi, însă partida a fost anulată din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, iar starea gazonului nu permite disputarea unui meci.

Însă echipa noastră a programat două meciuri de pregătire împotriva unor echipe din primul eșalon, este vorba despre CS Mioveni și Farul Constanța. Partida cu Farul Constanța urmează să se joace sâmbătă, de la ora 18:00, pe stadionul ”Viitorul”, iar partida va fi transmisă în direct la Pro X. Radio Dinamo1948 va fi prezentă la Constanța și vom pregăti mai multe surprize pentru acel week-end.

Însă miercuri, de la ora 12:30, Dinamo o întâlnește pe Mioveni, în primul meci amical din 2022. Meciul se va juca pe stadionul din Buftea, iar partida va fi transmisă în direct la Radio Dinamo1948, exclusiv pe canalul de Youtube! Este cel de-al treilea meci al primei echipe, pe care îl transmitem, de când am început seria transmisiilor live. În toamnă am transmis meciurile Buzău-Dinamo: 2-3 (1-1) și Astra-Dinamo: 1-2 (1-2).

Va fi un test foarte interesant, nu atât prin faptul că vom putea urmări la treabă noile achiziții, deoarece la acest capitol suntem încă în urmă și sperăm să avem parte de noutăți în următoarele zile. Însă este primul meci sub comanda lui Flavius Stoican, care sperăm să dea o altă față echipei, să vedem o altă exprimare în teren, împotriva unei contracandidate directe pentru evitarea retrogradării. Totodată, ne vom face o idee mai clară în ceea ce privește jucătorii pe care Flavius se bazează.

Ne vom auzi miercuri, de la ora 12:30, pe canalul de Youtube, vom intra în direct cu aproximativ un sfert de oră înainte de startul partidei. Va așteptăm alături de noi!

 

O SINGURĂ VOCE, DOUĂ CULORI!

Mulțumim partenerilor de la DreamOnIT pentru grafica realizată

loading...

Lasă un răspuns