AcasăEditorial„Dinamo merită să fie echipa care merge direct în Liga 1”

„Dinamo merită să fie echipa care merge direct în Liga 1”

Dinamo este în lupta pentru promovare și mâine are un meci important la Iași.

Dinamo este în lupta pentru promovare și mâine are un meci important la Iași.

O victorie coroborată cu un pas greșit al Oțelului pe teren propriu cu Unirea Dej ar readuce echipa noastră în prima ligă.

Ionel Dănciulescu, al doilea cel mai bun marcator din istoria campionatului românesc a vorbit despre Dinamo și despre șansele de promovare în Liga 1, spunând că alb-roșii merită să acceadă direct în Superligă, la jocul prestat în ultimele etape.

„Dinamo merge ceas. Dacă facem o analiză la ce se întâmplă în acest final de sezon Dinamo merită să fie echipa care merge direct în Liga 1 datorită jocului, prestației echipei. Asta nu este decât meritul lui Ovidiu Burcă.

A arătat bine, dar e clar că are nevoie de tărie, de infuzie, de capital. O mărire de buget. Sunt probleme pe care trebuie să le rezolvi. Sper ca echipa să reușească să promoveze și să se găsească banii suficienți pentru a repune Dinamo pe picioare”, a declarat Ionel Dănciulescu.

IONUT LUPESCU: ,,Nu contează dacă e ultimul meci la Iași sau vom mai avea barajul, băieții trebuie să aibă mare încredere în ei, au ajuns până aici pe picioarele lor, pe munca lor. Ar fi păcat să dea piciorul unei șanse, pentru mulți de acolo o promovare e ca un campionat.

Am mare încredere în ei. Am văzut echipa în mai multe meciuri, au jucat foarte bine în 80% din play-off. Sunt motivați și trebuie să facă ce depinde de ei. Am încredere chiar și la baraj. Chindia sau FC Argeș nu sunt mult mai bune decât noi.

Când muncesc, dau totul și sunt inteligenți, reușesc să câștige. Noi, suporterii, suntem în spatele lor. Cred că ori direct, ori la baraj, ne vom califica în prima ligă.” Ionuț Lupescu la Radio Dinamo1948.

loading...
Articole similare

1 COMENTARIU

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare