Dinamo mai vrea un atacant! Jucătorii transferați, gata de joc

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a anunțat, prin vocea președintelui, Iuliu Mureșan, faptul că Dinamo a rezolvat deja 3 transferuri.

Toți trei sunt veniți de la Gaz Metan Mediaș, De Moura, Morar și Grădinaru au semnat cu Dinamo și mai mult decât atât, ei sunt așteptați să debuteze vineri seară, chiar împotriva fostei lor echipe. Însă campania de transferuri nu s-a încheiat aici, Dinamo încearcă să îl aducă și pe Irobiso, așa cum v-am anunțat în mai multe rânduri, totul depinzând de jucător, dacă își va rezolva situația contractuală.

”Toți cei trei jucători veniți sunt cu pregătirea la zi, au jucat cu CFR, sunt jucători pe care putem să îi punem în teren, îi cunoaștem, că au jucat în campionatul românesc. Cred că este o situație unicat în fotbal românesc. Cu Grădinaru am vorbit, azi participă la antrenament, e în formă bună, antrenorul va decide, el a zis că nu are nicio problemă să joace vineri seară cu Gaz Metan” a spus Muresan la Pro X.

,,Nu am creat noi situația asta, sigur am profitat de această situație, este o oportunitate de care încercăm să profităm, noi și alte echipe. Am adus jucători care aduc plus în echipa noastră, sunt jucători de Liga I, de care avem nevoie. Aveam nevoie în atac, dacă vine și Irobiso, Morar a venit, ne-am întărit într-o zonă în care suferea foarte tare echipa” a mai spus acesta.

,, Irobiso, dacă îl dă Comisia liber, vine. El nu a făcut o reziliere cu Mediașul”

Irobiso este genul de atacant pivot, are 1.90, nu este un marcator, însă ar fi un altfel de atacant pentru Dinamo, un alt profil, care poate l-ar face pe Ivanovski mai util, evoluând în spatele ”pivotului” nigerian, care are 2 goluri și 3 pase decisive în 21 de partide.

121 de meciuri, 24 de goluri și 12 pase decisive are Irobiso pentru Gaz Metan Mediaș

7 goluri în 31 de meciuri are pentru Varzim

Mureșan a explicat de ce a rămas la Dinamo! Cine l-a convins să rămână

După dezastrul cu Craiova, Iuliu Mureșan părea 100% plecat din Ștefan cel Mare.

Acesta nici nu a fost prezent la acel meci și era aproape sigură plecarea lui. Însă Răzvan Zăvăleanu se pare că l-a convins pe Mureșan să continue la Dinamo.  Iuliu Mureșan, administratorul special al lui Dinamo, a anunțat în cursul zilei că va continua în Ștefan cel Mare.

Lucrurile au luat o altă întorsătură în utimele zile, în contextul în care și situația dramatică a lui Dinamo s-a mai îmbunătățit. Mureșan spune că va continua alături de roș-albi, fiind convins de oamenii din club să rămână.

„Mă simțeam foarte umilit după fiecare partidă. Mă refer la rezultate. Au fost momente în care am vrut să plec, dar mai mulți oameni m-au convins să mă răzgândesc. Cu mulți jucători am o relație foarte bună, așa a fost pe la toate echipele pe la care am trecut”, a spus Mureșan în această dimineață, la Pro X.

Mureșan anunță o ameliorare și în ceea ce-l privește pe Flavius Stoican. Pe făraș după cele patru înfrângeri consecutive din 2022, tehnicianul pare să-și salvat postul, grație punctului eroic obținut la Arad, cu UTA.

„Toată lumea s-a calmat. Ne vedem de muncă și de treabă și ne dorim un singur lucru: să salvăm echipa din această situație și să terminăm cu fruntea sus. Nimeni nu vrea să renunțe, vream să ne îndeplinim obiectivul.

Cu CSU Craiova a fost un meci slab. În rest, s-a văzut o schimbare cu Flavius Stoican. Cu UTA am luptat eroic și cred că acolo a fost momentul unei schimbări. Am încredere că vor apărea rezultatele. Ce am obținut la Arad e mai mult decât un punct”, a mai spus Mureșan, potrivit sursei citate.

loading...

Lasă un răspuns