Dinamo mai pierde un proces la TAS

Stiri Dinamo

Scris de:

Din păcate, nu scăpăm de probleme nici în afara gazonului.

Din ultimele informatii prezentate de Fanatik, clubul nostru a pierdut procesul intentat de Jordan Mustoe in 2019. Este vorba de fotbalistul care a evoluat la Dinamo în perioada ianuarie – martie 2019 – el a fost pus pe liber deoarece nu a dat satisfacție, jucând doar 3 meciuri în tricoul alb-roșu.

Dar fotbalistul de 31 de ani a dat în judecată clubul pentru că i-ar fi falsificat semnătura pe hârtiile de reziliere. Litigiul a ajuns la Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne, iar instanța i-ar fi dat dreptate.

În acest caz, Dinamo este obligată să-i achite 50 de mii de euro fotbalistului englez care fusese adus atunci de Mircea Rednic.

Oficialii lui Dinamo nu au primit deocamdată o înștiințare oficială.

,,Sunt pe filiera lui Mircea Rednic”

Iuliu Mureșan, directorul executiv al lui Dinamo, a anunțat că Mircea Rednic își mai dorește un atacant și un fundaș dreapta, iar antrenorul se va ocupa personal de aceste mutări.

„Trebuie să mai vină un atacant și un fundaș dreapta, dar vom vedea zilele următoare. Jucătorii vin nepregătiți. Au făcut antrenamente individual sau cu preparatorul fizic și nu e același lucru. Nu ai cum, sunt jucători care au jucat ultima oară în mai sau iunie sezonul trecut. Ne-am fixat un target la bugetul clubului și bugetul de salarii și nu vrem să îl depășim ca sa nu ajungem în incapacitate de plata pentru că ar însemna faliment.

Nu este niciun român, sunt pe filiera lui Mircea Rednic. Are experiență și ochi la jucători, nu îl contest. Problema este că nu au meciuri. În iarnă se schimbă situația. La jucătorii pe care i-am adus le-am pus clauză ca putem rezilia. În iarnă vom decide dacă pleacă jucători și cine vine în locul lor. Nu putem depăși plafonul salarial pe care îl avem”, a spus Iuliu Mureșan

loading...

Lasă un răspuns