AcasăStiri DinamoDinamo, joaca din adancul inimii!

Dinamo, joaca din adancul inimii!

Unul din versurile ce s-au auzit aseara pe stadionul din Stefan cel Mare a fost „Dinamo, joaca din adancul inimii” si Dinamo chiar a jucat din adancul inimii, demoland Chiajna cu un neverosimil 4-0, astfel contrazicand pronosticul pe care „idolul” majoritatii il preveste cu o saptamana in urma!

Chiajna stie sa ia goluri frumoase!

Dupa ce Rotariu deschide scorul in minutul 13 dintr-un penalty obtinut de Mevlja, stafeta a fost preluat de Marcel Essombe care urca sorul la 2-0 cu cateva secunde inainte de pauza. In minutul 61 Essombe marcheaza un super gol, care ii face concurenta serioasa celui pe care Gnohere l-a marcat in tur, tot in poarta echipei de la marginea Bucurestiului. Si cum ieri a fost ziua Bizonul, ce cadou mai frumos isi putea darui, decat un gol in poarta Chiajnei care a venit in minutul 85.

„Îl aștept, doar să își rezolve problemele și eu îl aștept. Din ce știu e ca și rezolvat”, asta a declarat Mircea Rednic la finalul partidei cu Chiajna. Este vorba de fundasul dreapta Peteleu in varsta de 23 de ani ce urmeaza sa-si rezilieze contractul cu Petrolul si sa semneze cu echipa din Stefan Cel Mare.

Avem echipa, n-avem prezenta.

Desi echipa noastra se afla la doar 3 puncte de primul loc, acesta urmand sa se decida etapa viitoare cand intalnim liderul ligii Astra Giurgiu, desi echipa arata si joace din ce in ce mai bine, evolutia baietilor nostri crescand de la meci la meci, suporterii continua sa lipseasca nemotivat de pe stadion, 3833 au fost anuntati aseara ca fiind prezenti pe batranul stadion din Groapa, un numar extrem de mic pentru o echipa cu o asemenea traditie si o echipa care trebuie sa recunoastem….se bate la titlu. Ma intreb, oare se traiesc mai intens meciurile din fotoliu, in fata televizorului? Oare suporterul dinamovist a devenit asa de comod astfel incat sa prefere confortul canapelei in detrimentul stadionului? Oare a disparut ULTRASUL din Stefan Cel mare? Eu unul sper ca nu si sper ca de la meci la meci, sa fim cat mai multi aproape de echipa ce o iubim.

HAI DINAMO!!! si LA MULTI ANI/GOLURI BIZONULE!!!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare