duminică, iulie 21, 2024
AcasăCS DinamoDinamo in TOP 10 al cluburilor din Champions League!

Dinamo in TOP 10 al cluburilor din Champions League!

Cei de la EHF au anuntat astazi ultimul top 10 al cluburilor din Champions League si echipa noastra se regaseste in acest top.

Pentru prima data de cand au implementat sistemul de Power Ranking, Dinamo a intrat in top 10, datorita parcursului excelent de pana acum, Dinamo fiind neinvinsa in grupa, cu trei victorii si doua rezultate de egalitate, iar faptul ca am invins pe GOG si am remizat in deplasarea de la Plock, i-au determinat pe cei din EHF sa ne acorde locul 10 al echipelor din Champions League. Pe primele locuri se regasesc echipe precum Barcelona, Veszprem, PSG sau Kiel.

Meci cat o calificare! Astazi de la ora 19:00 se anunta in sala Dinamo o atmosfera de vis, mai sunt foarte putine bilete puse in vanzare si meciul este extrem de important pentru echipa noastra. In eventualitatea in care vom reusi sa castigam, ne vom pastra primul loc in clasament, vom ajunge la 10 puncte si ne vom distanta de polonezi la 5 puncte cu patru etape ramase de disputat. Vor mai urma inca doua meciuri pe teren propriu, cu Chekhovskie si Kadetten, astfel ca sansele de a termina grupa pe loc ce ne-ar asigura prezenta in play-off, sunt de peste 90%.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare