AcasăStiri DinamoDinamo în discuții și cu alți jucători! Un tânăr de perspectivă așteaptă...

Dinamo în discuții și cu alți jucători! Un tânăr de perspectivă așteaptă oferta

Dinamo are încă interdicție la transferuri, dar clubul nostru se interesează de mai mulți jucători în această perioadă.

Unul dintre ei este Bogdan Marian, un tânăr de 18 ani care a marcat foarte multe goluri în sezonul trecut. Acesta este jucător de bandă și este născut în 2004. Informația a fost prezentată de Prosport.

Devenit liber de contract în această vară, după un sezon în care a înscris 26 de goluri și a dat 16 pase de gol la Watford (tineret), Tring Athletic și Rushden & Diamonds, fotbalistul a început pregătirea cu Leicester City, fosta campioană din Premier League retrogradată în Championship.

”M-am dus la Leicester City, mă antrenez cu ei, mai exact cu echipa Under 21, pentru că vor să îmi ofere un contract. Însă aștept și o ofertă de la Dinamo, trebuia să merg în cantonamentul lor din Slovenia, dar până la urmă nu m-am mai dus”, a explicat Bogdan pentru Sport.ro.

Bogdan Marian în sezonul 2022-2023

22 de meciuri / 19 goluri și 11 pase de gol la Tring Athletic

7 meciuri / 6 goluri și 4 pase de gol la Watford tineret

5 meciuri / 1 gol și o pasă de gol la Rushden & Diamonds

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare