DINAMO II-Tunari: Echipa de start! Meciul este live pe Radio Dinamo1948

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo II întâlnește în această după-amiază pe stadionul Dinamo, pe Tunari, meciul urmând să înceapă de la ora 17:00.

Partida transmisă în direct pe pagina de facebook Radio Dinamo1948, cât și pe canalul de Youtube, este un prilej foarte bun pentru tinerii din lot să răzbune înfrângerea din ultima rundă, din deplasare cu Rapid. Tinerii dinamoviști au fost învinși cu 1-0, la capătul unui meci dominat de Dinamo, dar în care am primit gol pe final de meci.

Meciul nu va fi deloc ușor, asta și pentru că întâlnim o echipa aflată în față noastră în clasament, Tunari este pe locul 5, cu 23 de puncte, cu 5 lungimi în fața noastră. În cazul unei victorii, Dinamo se poate apropia la două puncte. Dinamo este la egalitate de puncte cu Voluntari II și la un punct peste Rapid II. În tur, Dinamo s-a impus cu 1-0, golul victoriei fiind reușit de Andreas Mihaiu.

Avem primul 11 trimis în teren de antrenorul Sorin Colceag:

CHIOVEANU- HILDAN, TONE, GIAFER, MITRAN- STAN, PENESCU, BORCEA, MAGUREANU, IONESCU- SPINU

Rezerve: G. Robert, Mario P., Dinita, Bordusanu, Valentin C., Stelea

 

Liga Elitelor U19 (seria Est, etapa a 16-a)
Dinamo București U19 vs Academica Clinceni U19 4-2 (1-1)
Tiberiu Mistode (22), Cristian Delciu (54, 84) și Daniel Stan (62) au înscris golurile roș-albilor pregătiți de Gheorghe Mihali  în meciul cu echipa similară a clubului Academica Clinceni, câștigat de Dinamo București U19, scor 4-2 (1-1) pe teren propriu, în Liga Elitelor (etapa 16-a).

Alexandru Stoian – David Polivanov, Mario Pavel, Matei Țapurin, Costin Amzar – Cristian Delciu (83 Marius Dragomir), Alin Stan (54 Daniel Constantin), Narcis Lăcătuș – Cătălin Grigore (60 Daniel Stan), Tiberiu Curea (64 Daniel Dinu), Tiberiu Mistode (64 Mădălin Mitroi) au evoluat pentru echipa noastră formată din jucători sub 19 ani.

Liga Elitelor U17 (seria Est, etapa a 16-a)
Dinamo București U17 vs Academica Clinceni U17 1-4 (1-1)
Formată din juniori născuți în anul 2005, Dinamo București U17 a pierdut duelul cu ilfovenii din Clinceni în Liga Elitelor U17, scor 1-4 pe “Granitul”.

loading...

Lasă un răspuns