miercuri, iulie 17, 2024
AcasăStiri DinamoDinamo este in negocieri cu un fundas de nationala! Ce se intampla...

Dinamo este in negocieri cu un fundas de nationala! Ce se intampla cu Garcia

Perioada de mercato se apropie de final, astfel ca si ultimele transferuri intra in linie dreapta.

Jucatorii si-au cautat echipe, dar sunt si fotbalisti importanti, ramasi fara angajamente si perioada de mercato se apropie cu pasi rapizi spre final. Cele mai multe echipe si-au definitivat loturile, astfel ca alternativele pentru anumiti jucatori, sunt limitate.

De aceea si echipa noastra poate intra in contact cu jucatori care in mod normal ar refuza din start sa vina in Liga I, o tactica care a mai fost abordata si in trecut cu ceva succes. O perioada de mercato atipica, mult prelungita, dar care ne-a permis sa aducem jucatori de un anumit calibru, pe care nu ne-am fi gandit sa ii vedem in tricoul echipei noastre.

Asa cum nu ne-am gandi ca Dinamo negociaza in aceasta perioada cu Kyriakos Papadopoulos (28 de ani), fundas central grec cu 29 de selectii in prima reprezentativa a Greciei. Un jucator care acum cativa ani de zile era considerat printre cei mai buni fundasi din Bundesliga. In 2014 era cotat la 9 milioane de euro pe transfermarkt. A petrecut sezoane bune la Shalke, Leverkusen, Leipzig sau Hamburg.

In 2017 s-a dus la Hamburg, dar in stagiunea 2017/2018, echipa germana a retrogradat. Acum doi ani, fundasul a suferit o accidentare grava la genunchi si de atunci a fost folosit extrem de rar de catre echipa care a petrecut doua sezoane in Zweite Bundesliga.

De la 9 milioane cat ajunsese cota lui 2014, acum cota a ajuns la 600 000 si este liber de contract din aceasta vara. Din informatiile noastre, el negociaza cu Dinamo, dar pretentiile salariale sunt destul de ridicate, dar in functie de finalul perioadei de mercato, el poate sa ajunga intr-un final la Dinamo. Multi fani se gandesc si la varianta Dragos Grigore, care a fost rezerva in ultimul meci la Ludogoretz, dar nu avem informatii suplimentare.

Aleix Garcia, decide in cateva zile! 

Bomba pentru aceasta perioada de mercato ar fi Aleix Garcia, mijlocasul spaniol care a apartinut de City. El a fost in negocieri si cu Galatasaray, dar a fost refuzat de echipa turca. El a anuntat pe instagram faptul ca va decide urmatoarea destinatie in urmatoarele zile, din cate se pare, nu duce lipsa de oferte. Sursele RD1948 ne-au informat ca sunt sanse bune ca el sa vina totusi la Dinamo, dar vom afla mai multe in urmatoarele zile.

Papadopoulos nu este singurul jucator in negocieri cu DINAMO! Mai jos aveti informatii despre un alt jucator ofensiv in discutii cu echipa noastra:

Inca un super jucator ofensiv aproape de Dinamo!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare