Dinamo demolează Dobrogea Sud în Liga Zimbrilor.

Uncategorized

Scris de:

Dinamo întâlnește astăzi Dobrogea Sud înrevanșa” meciului din Supercupa României, înfrângerea din primul meci al sezonului a fost o surpriză neplăcută pentru suflarea dinamovistă.

Dinamo trebuie suplinească absența lui Saied  Heidaridad, din păcate portarul nostru are câteva probleme medicale și nu a putut juca. Gurbindo noul inter-dreapta a început în primul 7 în acest meci. Gurbindo deschide scorul, la primul atac al formației noastre.  Dinamo continuă bine și alb-roșii conduc cu 3-1 după primele 5 minute.

Minutul 10 găsește alb-roșii cu un avantaj de două goluri, constănțenii se dovedesc însă un adversar capabil să ne pună probleme. Dinamo se distanțează la 4 goluri în minutul 13, Shebib înscriind de 3 ori consecutiv pentru dulăi.  Dobrogea Sud reușește se tină aproape de Dinamo, minutul 20 găsind Dinamo la un avantaj de 3 goluri.

Cea mai mare diferență a fost înregistrată în minutul 28 când Ghionea înscrie și duce Dinamo la 5 goluri avantaj, imediat înscrie și Racotea și Dinamo se distanțează la 6 goluri în minutul 29. Prima parte se încheie cu scorul de 16-10, cei mai buni marcatori ai echipei noastre în prima parte fiind Ghionea și Shebib fiecare cu cate 4 reușite.

Repriza secundă începe cu un nou atac bun al echipei noastre Shebib scoate un 7 m și o eliminare, Alex Pasqual înscrie și Dinamo se distanțează la 7 goluri. Constănțenii  profită de o eliminare a lui Militaru se apropie la 5 goluri dar Dinamo revine prin golul lui Gurbindo și reduce diferență la 6 goluri.

Jumătatea primei reprize găsește Dinamo la un avantaj de 7 goluri, Gurbindo reușind un gol care ne arată de ce a fost atât de dorit de către  conducere echipei.

Elevii lui Xavi Pasqual defilează pe finalul de meci, ultimele 5 minute găsesc Dinamo la 9 goluri diferență.

Dinamo demolează Dobrogea Sud și răzbună înfrângerea din finala Supercupei

Scor final Dinamo-Dobrogea 30-22

loading...

Lasă un răspuns