miercuri, iulie 17, 2024
AcasăEditorialDinamo, Crucea Noastră

Dinamo, Crucea Noastră

Dinamo este Crucea Noastră !

Precum această Sfântă Cruce este susţinută și creată de mai multe mâini, tot așa și echipa noastră Dinamo este susținută de noi! De mâinile (pecare le introducem în buzunar scotând bani pentru a susține Clubul), dacă câteva mâini (unite) se retrag ,Crucea va dispărea ,adică Dinamo al nostru.

Dacă nu rămânem uniți precum aceste mâinii care formează această Cruce ,și ne dezbinăm ,DINAMO VA DISPĂREA. Fac apel la TOŢI DINAMOVIȘTI să vină aproape de echipa că AZI este nevoie de fiecare Câine, fie în programul DDB sau Nu!

Vă așteptăm pe toţi sub steagul nostru în alb și roșu. Dar cu fapte nu cu vorbe goale sau bârfe deșarte. Precum credința în Dumnezeu fără fapte bune este moartă,așa și Dinamovistul care nu ajută Dinamo este nul. Și nu uitați ,Dinamo suntem noi.

SEMNAT: Justin Maximilian.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare