Dinamo Bucureşti – două înfrângeri la un turneu amical de handbal masculin în Franţa

CS Dinamo

Scris de:

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a suferit două înfrângeri la turneul amical din Franţa, unde a jucat în compania echipelor Montpellier şi Saint Raphael Var Handball. 

În prima zi, Dinamo Bucureşti a fost învinsă de Montpellier, cu scorul de 38-33, campioana României neavând în lot trei jucători de bază. În cealaltă partidă, St. Raphael a pierdut cu Creteil, la care evoluează şi Alexandru Csepreghi, scor 21-28. În meciul cu Montpellier, principalii marcatori ai echipei noastre au fost Vrankovic 10 (declarat jucătorul meciului), Sajad Esteki 5 (a jucat numai 20 de minute), Ragot 5.

Astfel, finala mică a turneului ”Hand Elite 42”, disputat la St. Etienne, a fost jucată de Dinamo şi St. Raphael, echipa franceză câştigând cu scorul de 35-33. Şandru şi S. Esteki nu au jucat pentru Dinamo, acuzând probleme mediale.

Dinamo revine în ţară şi va continua pregătirile pentru partea a doua a sezonului, care va debuta în 1 februarie, în Cupa României, cu Steaua Bucureşti, de la ora 18:45.

Marele derby al sportului romanesc, Dinamo-Steaua, in Cupa Romaniei

loading...

Lasă un răspuns