DINAMO-Brașov: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de ultimul amical al perioadei de pregătire de iarnă.

FC Brașov este adversara lui Dinamo în această după-amiază în comuna Petrăchioaia începând cu ora 14:00. Un amical în care Ovidiu Burcă va putea testa jucătorii împotriva unei formații solide a ligii secunde, ultima noastră adversară din liga secundă în 2022.

Atunci Dinamo se impunea cu scorul de 2-0 și păstrăm vii speranțele pentru ocuparea unui loc de play-off în urma victoriei obținute împotriva trupei lui Dan Alexa.

Este doar al doilea meci de pregătire împotriva unei echipe de liga secundă, până acum Dinamo a evoluat împotriva a 5 echipe de liga a treia (0-0 cu Păulești, 1-1 cu Plopeni, 5-0 cu Blejoi, 3-0 cu Câmpulung Muscel Elite). Singurul meci împotriva unei echipe din al doilea eșalon a fost vinerea trecută împotriva Unirii Slobozia. A fost o înfrângere cu scorul de 2-0, dar Ovidiu Burcă a folosit mai mulți jucători tineri, care nu sunt titulari în mod normal.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE OVIDIU BURCA:

ONCESCU- MOURA, GIAFER, PATRICHE, DEMICI, N. ROSU, I. ROSU, IGLESIAS, BORCEA, GHEZALI, BANI

Rezerve: Dujmovic, Bena, V. Irimia, V. Stanciu, A. Irimia, Serban, Pop, Delciu, Florescu

Astăzi va fi un bun prilej pentru a testa jucătorii, pare cel mai interesant amical de până acum al echipei noastre. Meciul se va juca lângă comuna Afumați, la Petrăchioaia, nu este permis accesul fanilor în singura tribună, dar așa cum v-am obișnuit până acum, vom transmite LIVE partida începând cu ora 14:00, pe canalul de Youtube, în linkul de mai jos:

loading...

Lasă un răspuns