AcasăCS DinamoDinamo BCMU Pitesti:67-61 Un pas mai aproape de play-off

Dinamo BCMU Pitesti:67-61 Un pas mai aproape de play-off

Dinamo a reusit o victorie extrem de importanta in aceasta seara, in fata celor de la BCMU Pitesti, in al doilea meci din cadrul grupei 7-12. A fost un meci dominat de echipa noastra, care a intampinat probleme doar in sfertul 3, pierdut cu 22-14. In rest, am reusit sa ii tinem la distanta pe pitesteni (23-13, 15-14, 14-22, 15-12)

In acest meci, am putut remarca intoarcerea lui Dahlman, o piese importanta in angrenajul lui Todorov. Acesta a bifat in jur de 20 de minute, a reusit si 9 puncte. Din nou, cel mai bun marcator al echipei a fost Sutalo, cel mai in forma jucator dinamovist in aceasta perioada, 14 puncte pentru bosnica. Remarc revenirea de forma a lui Marinov, poate i-a prins bine interviul acordat luni seara 🙂 . 13 puncte, 7 assisturi si 6 recuperari, cifre mult mai bune pentru „Tarul” Pavel. Orbeanu a fost ultimul jucator care a depasit granita de 10 puncte. Ca de fiecare data, la capitolul recuperari, cel mai bine a stat Sulovic, cu 9 recuperari. De remarcat ca Dinamo nu a pastrat ritmul, de a marca peste 80 de puncte, dar totusi faptul ca am primit doar 61 de puncte, este un bonus.

Pentru Dinamo, urmeaza meciul cu Timisoara, pe 5 martie, urmatorul meci acasa fiind cu Phoenix Galati, pe 9 martie. Sa speram ca pana atunci, chiar vom avea un raspuns favorabil si sala Dinamo va fi redeschisa publicului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare