AcasăEditorialSpirit de caine: Revenire spectaculoasa a baietilor nostri in duelul cu Fcsb!

Spirit de caine: Revenire spectaculoasa a baietilor nostri in duelul cu Fcsb!

Dinamo B a debutat in aceasta dupa-amiaza in noua editie a Ligii a treia.

Un meci interesant pentru echipa noastra, impotriva mini-rivalilor de la Fcsb. Antrenorul Emil Ursu a beneficiat de o serie de intariri de la prima echipa, in primul 11 s-au regasit jucatori precum Florin Bejan, Mihai Popescu, Ionut Serban sau Ahmed Bani. Acest lucru s-a vazut in evolutia baietilor nostri in prima repriza, cand Dinamo a dominat copios, echipa noastra avand per total peste 10 cornere.

Din pacate, lipsa de experienta si de inspiratie a unor jucatori a facut ca poarta oaspetilor sa ramana intacta, desi am avut si o bara in minutul 30, la o faza fixa, Popescu a reluat cu capul in transversala. Din pacate, contrar cursului jocului, oaspetii au deschis scorul cateva minute mai tarziu prin Ciprian Timis. Ahmed Bani si Andrei Spinu au ratat din nou pe final de repriza si la cabine s-a intrat cu un avans minim al oaspetilor. Alin Lazar si-a trecut si el in cont o mare ocazie in startul reprizei. La pauza, Geamana Ionut si Tone David au intrat pe teren, iar Esanu l-a schimbat pe Mitrovic in poarta.

La meci au asistat atat Cosmin Contra si cei din staff, cat si Rufo Collado si membri departamentului de scouting. In repriza secunda, langa Cosmin a venit si Gigi Multescu

Repriza a doua a inceput cu o noua ocazie importanta pentru Dinamo, Popescu a reluat din centrul careului, dar mult este poarta. Din pacate, in loc sa facem 1-1, s-a facut 2-0, la o faza foarte discutabila,in care jucatorul oaspetilor si-a facut preluarea cu mana inainte de a marca. 2-0 pentru oaspeti in minutul 55. In minutul 58, a intrat in teren si Andrei Sin, in locul lui Alin Lazar.

Dinamo a revenit in joc cateva minute mai tarziu, Andrei Spinu a reluat cu capul dupa o noua faza fixa, atacantul dinamovist a reluat cu capul in poarta lui Udrea. Urmau 30 de minute in care formatia noastra putea forta egalarea. Din pacate, fizic au cedat si jucatorii nostri pe final de joc si pressingul din prima parte, nu s-a mai regasit si in a doua parte.

Esanu a avut o interventie foarte buna in minutul 65 in pozitie de 1 contra 1 si a reusit sa mentina echipa noastra in joc. Totusi, Dinamo a reusit sa egaleze in minutul 80, prin Claudiu Stan, care a reluat foarte frumos din prima, cu un voleu la coltul lung. Revenire spectaculoasa a baietilor nostri, care au aratat spirit de lupta. Insa nu ne-am oprit aici si DINAMO a reusit sa treaca in avantaj, 3-2, in minutul 86, Ahmed Bani a dus-o pe Dinamo in avantaj, 3-2. Mijlocasul a reluat pe langa portar la a doua incercare. Spirit de caine pentru baietii nostri.

Cosmin Contra a avut ce urmari in acest meci, in care Ahmed Bani si Valentin Borcea s-au miscat foarte bine, dar nu numai ei, atitudine buna a baietilor nostri, care se antreneaza impreuna de 10 zile.

IMAGINI FOTO DE LA MECI: 

Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II

Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II

Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II
Dinamo B-Fcsb II

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare